UWAGA!

Za mało sklepów dla dzieci

 
Elbląg, Za mało sklepów dla dzieci

W liczącym ponad 80 tys. mieszkańców Elbląga - istnieje tylko jeden sklep z zabawkami - czytamy w Głosie Elbląga z 17 grudnia 1965 roku.

Czynne jeszcze do niedawna stoisko zabawkarskie w Domu Towarowym przy ul. Gwiezdnej uległo ostatnio likwidacji. Sklep zabawkarski przy ul. 1 Maja posiada tak szczupłe pomieszczenie, że przed gwiazdką, czy MDD, dzieją się tu dantejskie sceny.
       Elblągowi przydałyby się bardzo specjalny sklep z przeznaczeniem wyłącznie dla najmłodszych, w którym znalazłyby się nie tylko zabawki, odzież, obuwie czy wreszcie sprzęt sportowy, ale również i zakład fryzjerski świadczący usługi dla dzieci i młodzieży. Uruchomienie takiego Domu Dziecka spotkałoby się z dużym uznaniem i aprobatą mieszkańców Elbląga.
(L.)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Po wielu latach przy ul. 12 Lutego powstał (1976 rok), wprawdzie nie "Dom Dziecka", ale "Świat Dziecka". I komu to przeszkadzało? Mógł przecież nadal istnieć. Niestety, została tylko nazwa i nie rozumiem w jakim celu? Wprowadza w błąd szczególnie osoby nowo przybyłe do Elbląga, czy przejeżdżające przez miasto. A mnie drażni. .. Jeśli następuje w budynku zmiana profilu działalności, to nazwę również należałoby zmienić. Neonowy napis proponuję zachować dla potomnych. Szkoda byłoby go niszczyć.
Reklama