UWAGA!

Żądamy równouprawnienia

Środa, 20 czerwca 1951 r. Dziennik bałtycki nr 168

Przyjemnie jest spędzić czas w świetlicy dworcowej w Malborku. Radio gra, można poczytać sobie ciekawą książkę lub przejrzeć czasopisma, a amatorzy gier mogą z przygodnym sąsiadem podróży rozegrać partię szachów lub warcabów.
     A ponieważ w świetlicy malborskiej nie zainstalowano ani głośnika informacyjnego ani zegara - często się zdarza, że podróżni zaabsorbowani przyjemnymi rozgrywkami "przegapią" właściwy pociąg.
     Jedynie podróżnym przejeżdżającym przez Malbork i czekającym tam na "przesiadkę" w godzinach rannych nie zdarza się to nigdy... bo świetlica jest do godz. 10 zamknięta.
     Apelujemy przeto o równouprawnienie... Niech wszyscy przyjezdni mają możliwość korzystania ze świetlicy dworcowej, która winna być otwarta co najmniej od godz. 6 rano i niech wszyscy "przegapiają" swój pociąg jeżeli już to należy do tradycji.
     A jeśli władze kolejowe zechcą zrobić na "złość" i zainstalują w świetlicy zegar lub głośnik informacyjny, to i tak równouprawnienie będzie zupełne - bo wszyscy będą z zadowoleniem korzystali z tych pożądanych innowacji.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama