UWAGA!

Zbliża się nowy rok...

W Związku Radzieckim sprawą dekoracji zajmują się specjalne spółdzielnie artystyczne, informował Dziennik Bałtycki z 27 grudnia 1951 r.

Nowy Rok puka do drzwi. Warto by pomyśleć o tym, ażeby w przyszłym roku poprawić to, co niezupełnie jeszcze było w porządku w ubiegłym roku.
     Jednak z takich mniej sprawnie działających dziedzin naszego życia są dekoracje wystaw i budynków. W naszym mieście estetyka dekoracji pozostawia wiele do życzenia.
     W Związku Radzieckim sprawą dekoracji zajmują się specjalne spółdzielnie artystyczne, co pozwoliło osiągnąć wspaniałe wyniki. Elbląska Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego posiada również dział plastyczny, który zupełnie nie jest wykorzystany przez miejscowe instytucje. Wiemy, że poważną tego przyczyną był brak odpowiednich kredytów. Dlatego warto teraz o tym pomyśleć, ażeby odpowiednie pozycje znalazły się na ten słuszny cel.
     Drugą sprawą jest tak popularna w całym kraju, a u nas zaniedbana akcja portretowania przodowników pracy.
     W wielu wypadkach wręcza się nagrodę w postaci 100 zł, które po chwilowej radości znikają, nie pozostawiając trwałej pamiątki. Gdyby nagrodą był natomiast portret, wykonany przez malarza z „Plastyka”, byłoby to trwałą i piękną nagrodą.
     
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama