UWAGA!

Bezpłatna komunikacja dla uchodźców

 Elbląg, Bezpłatna komunikacja dla uchodźców
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Do 30 czerwca uchodźcy z Ukrainy mogą korzystać w Elblągu z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Radni podczas dzisiejszej sesji przegłosowali uchwałę w tej sprawie jednogłośnie.

Obywatele Ukrainy mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską pod dwoma warunkami: na podstawie dokumentu potwierdzającego przekroczenie granicy Polski 24 lutego 2022 roku lub później i na podstawie powiadomienia o nadaniu numeru PESEL od 16 marca 2022 r.

Bezpłatne przejazdy obowiązują już od 4 marca, o czym w trybie pilnym zarządzeniem zdecydował prezydent Elbląga, co następnie potwierdziła Rada Miejska na sesji 17 marca. Po co więc radni głosowali drugi raz w tej sprawie podczas sesji 28 kwietnia?

- Mając na uwadze zapisy ustawy o publicznym transporcie zbiorowym zachodzi potrzeba zmiany podstawy prawnej uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami elbląskiej komunikacji miejskiej dla obywateli Ukrainy. Ustawa z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych w art. 5 nie wyłącza możliwości nadania aktowi normatywnemu wstecznej mocy obowiązującej, jeżeli zasady demokratycznego państwa prawnego nie stoją temu na przeszkodzie – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Przepisy o bezpłatnym transporcie komunikacją miejską w Elblągu dla uchodźców z Ukrainy będą obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Elbląg Ukrainie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama