UWAGA!

Cel: wsparcie Ukrainy

 Elbląg, Cel: wsparcie Ukrainy

Trwają akcje pomocowe związane z inwazją Rosji na Ukrainę. Jednym z działań realizowanych w Elblągu jest zbiórka organizowana przez Jednostkę Strzelecką 1008. Zobacz zdjęcia z magazynu, gdzie gromadzone są rzeczy, które wkrótce zostaną wysłane broniącej się przed agresją Ukrainie.

Związek Strzelecki „Strzelec” jest organizacją społeczno-wychowawczą, do której należy jednostka 1008.

- W związku z trwającą agresją rosyjską na Ukrainę nasza Elbląska Jednostka Strzelecka postanawia również włączyć się w akcję pomocy dla naszego sąsiada – czytamy w jej mediach społecznościowych. Akcja polega na zbiórce środków medycznych, opatrunków, żywności wyposażenia, odzieży "głównie do zastosowań militarno-obronnych".

- Jesteśmy w kontakcie m. in z Domem Ukraińskim w Przemyślu, na miejscu jest ciągle jeden z naszych kolegów, więc mamy ciągle informacje z pierwszej ręki, co jest potrzebne – podkreśla Sebastian Turczyk, mł. chor. ZS "Strzelec". - Odzież typowo cywilna nie jest z tego co wiemy już tak bardzo potrzebna, skupiamy się więc na sprzęcie, oporządzeniu wojskowym, polarach, trekkingach... Będziemy to wszystko dostarczali bezpośrednio pod granicę.

 

Naszym sąsiadom członkowie jednostki chcą przekazać żywność o długim czasie przydatności, leki, środki przeciwbólowe, odzież mogąca mieć zastosowanie militarne (co ważne: "z wyłączeniem odzieży w polskim wzorze kamuflażu i bez oznaczeń państwowych"). Obrońcom Ukrainy zostaną przekazane śpiwory, plecaki, kominiarki, hełmy, bojówki, buty trekkingowe... Szczegóły w linkowanym wyżej poście.

- Aby wesprzeć naszą inicjatywę można się kontaktować z nami bezpośrednio przez Facebook/Messenger lub przez numer telefonu, który będzie dostępny w trybie 24 h na dobę – podkreślają organizatorzy. Ten numer to 791 018 456. - Poszukiwane są osoby prywatne lub firmy, które udzielą pomocy logistycznej w postaci środków transportu – czytamy. - Transportem zajmą się również członkowie naszej jednostki - dodają.

- Działamy na terenie Elbląga ok. 20 lat, na co dzień zajmujemy się szkoleniem obronnym, zrzeszamy młodzież szkolną, żołnierzy, osoby starsze wiekiem, które chcą szkolić swoje umiejętności - mówi o formacji Sebastian Turczyk. - Zakres zajęć jest szeroki: pomoc medyczna, obsługa broni, w zasadzie podstawy rzemiosła wojskowego, oczywiście w dużym skrócie.

Skąd pomysł na taką formę pomocy Ukrainie?

- Inicjatywa zrodziła się spontanicznie. Działamy dość długo, jesteśmy rozpoznawalni i mamy kontakty, więc patrząc na to, co się wyprawia za granicą, nie mogliśmy zareagować inaczej - podkreślają członkowie Jednostki Strzeleckiej 1008.

TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Elbląg Ukrainie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama