UWAGA!

Charytatywny mecz piłki ręcznej „Gramy dla Ukrainy”

 Elbląg, Charytatywny mecz piłki ręcznej „Gramy dla Ukrainy”

W czwartek, 14 kwietnia o godz. 17 w hali przy ul. Kościuszki odbędzie się charytatywny mecz piłki ręcznej „Gramy dla Ukrainy”. Zagrają w nim wychowankowie MKS Truso Elbląg z lat 70 i 80, a dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na pomoc uchodźcom.

„Gramy dla Ukrainy” to sportowe wydarzenie, organizowane w geście solidarności z osobami uciekającymi przed wojną. Całkowity dochód z meczu zostanie przekazany na pomoc matkom i dzieciom z Ukrainy.

Inicjatorami wydarzenia są Międzyszkolny Klub Sportowy Truso oraz Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków. Wydarzenie wsparły finansowo takie firmy jak DRE Sp. z o.o. oraz Canal+ CH Ogrody, a patronat medialny objęła redakcja portEl.pl

„Głównym pomysłodawcą tego meczu jest Zygmunt Narbuntowicz, wieloletni szkoleniowiec piłkarzy ręcznych Truso Elbląg. Wszyscy bardzo przeżywamy los naszych sąsiadów i chcemy pomagać, jak możemy. Przyjęliśmy już sporą grupę ukraińskiej młodzieży, która uczęszcza na treningi różnych sekcji i wierzymy, że choć trochę stwarzamy im poczucie normalności. Jeśli jest szansa połączyć sportową rywalizację i szczytny cel, to czemu nie?” mówi Wojciech Samulewski, prezes MKS Truso Elbląg

14 kwietnia na parkiet hali przy ul. Kościuszki wybiegną wychowankowie Truso z lat 70. i 80. Zawodnicy wystąpią w koszulkach w barwach narodowych Ukrainy z przepiętymi wstążkami. Zapowiada się bardzo emocjonujący pojedynek. W trakcie spotkania będą zbierane środki pieniężne, które zostaną przekazane do organizacji pomocowych.

Wstęp jest bezpłatny, więc każdy może przyjść, obejrzeć sportowe zmagania piłkarzy ręcznych oraz pomóc.

 

Spotkanie odbędzie się 14 kwietnia 2022 roku o godzinie 17 w hali sportowej przy ulicy Kościuszki 77a.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Elbląg Ukrainie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Super. Warto pomagać. Brawo.
 • Lepiej dochód przeznaczyć na pomoc tym którzy tam zostali
 • A kto nam pomoże ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  13
  OlimpiaElblagfans(2022-04-07)
 • Oni polskich szkół nie chcieli otwierać, zakazali polskiego nauczać w szkołach, pomniki banderowcom stawiali a Tu pomagać??? Pomóżmy lekarzom na Polsce i innym bo ludzie na operację czekają miesiącami Bogacze się znaleźli a bieda w kraju
 • Mecz pokoleń 70-80 - bardzo piękna inicjatywa. Trzeba pomagać. Przestańmy żyć wyłącznie przeszłością, bo i nam zaczną niektóre sprawy wyciągać. Pamiętajmy i upamiętniajmy, ale przestańmy tym żyć. To będzie piękne święto piłki ręcznej i przy okazji pomocy dla potrzebujących
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  7
  brawo ręczniacy(2022-04-07)
 • @Aleksandra @123 - Wstydz się kobieto. Mecz charytatywny. Nie chcesz pomagać nie przeszkadzaj.
 • Brawo Trener Zygmunt Narbuntowicz. To jest prawdziwy I najlepszy facet jakiego poznalem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  8
  karol s.(2022-04-08)
 • Zamiast żyć wspomnieniami to lepiej niech w końcu ci pseudo fachowcy od piłki ręcznej zajmą się poszukiwaniem i szkoleniem młodych adeptów tej dyscypliny bo od kilka już lat wszystko przegrywają poczynając od szuwarowo-bagiennego województwa a na ogólnopolskich rozgrywkach grup młodzieżowych kończąc. MKS Truso zawsze był marką a teraz z marki nic już nie zostało.
 • swoim wpisem trochę zaprzeczasz sam sobie. Najpierw brzydko nazywasz byłych piłkarzy ręcznych "pseudo fachowcami", a na końcu piszesz, że Truso zawsze było marką. Jak rozumiem właśnie owi pseudo fachowcy zbudowali tę markę. Dlaczego zatem ich tak nazywasz?
 • @dobranoc - Skoro nie potrafisz czytać i zrozumieć prostego tekstu nic na to nie poradzę. W swoim komentarzu w żadnym jego fragmencie żadnego byłego piłkarza ręcznego nie nazwałem brzydko bo to właśnie oni wylewali pot na treningach i tworzyli w zwycięskich potyczkach rozgrywek wojewódzkich i centralnych dawną potęgę klubu MKS Truso. Dziś nie wiem kto odpowiada za poszukiwanie i szkolenie młodych adeptów bo w rozgrywkach wojewódzkich w większości nie biorą udziału a jak sporadycznie gdzieś grają to z reguły przegrywają i okupują ostatnie miejsca w swoich rozgrywkach. W większości do rozgrywek centralnych nie awansują a gdy komuś "fuksem" się to uda to zaraz na pierwszym szczeblu odpada. Tacy wybitni "trusiacy" jak byli kadrowicze Popielarski, Panas, Plechoć, Gulbicki, i do dziś jeszcze grający Jankowski zapewne nie są zachwyceni co pozostało z dawnej marką Truso. Piszę o męskiej piłce ręcznej ale podobnie jest i w żeńskiej.
 • Gulbicki? Wybitny "trusiak"?
 • Powiem Ci dlaczego jest jak jest. Świat poszedł do przodu a my nie. Nie ma kasy. Nasi nawet na 1/16 czy 1/8 itp. zawsze wyjeżdżają w dzień zawodów ( nawet jak wyjechac trzeba o 4 rano), wysiadają po 6 godzinach jazdy, prosto do grania. Inne kluby stać na to, żeby przyjechać dzień wcześniej. Stać na to, żeby musi swojego fizjo( na poziomie juniorskim!), stać na to, żeby trenować 4,5 razy w tygodniu. U nas swojego czasu zawodnikom zaproponowano aż 2! treningi w tygodniu! Bo taką wizję miał nasz prezydent. Przypomnij sobie aferę z trenerem LA. Góra go zwolniła, bo za stary a tymczasem jego zawodnik zdobył MP. Tak to wygląda- rządzi człowiek, który nie ma pojęcia o sporcie i widać tego efekty. Nie ma kasy na rzeczy ważne a na stworzenie posady dyrektora Startu jest.
Reklama