UWAGA!

Dramat bez aktorów. Ten napis przypomina o zbrodni w Mariupolu

 Elbląg, Dramat bez aktorów. Ten napis przypomina o zbrodni w Mariupolu
Fot. Anna Dembińska

Po obu stronach budynku Teatru Dramatycznego w ukraińskim Mariupolu widniały wielkie napisy "DZIECI", co nie powstrzymało Rosjan przed jego zbombardowaniem. Teraz taki sam napis pojawia się przy teatrach jako wyraz solidarności z Ukrainą – także w Elblągu.

Napis "DZIECI" przy Teatrze im. A. Sewruka pojawił się dziś (25 marca), jak potwierdziliśmy, z inicjatywy samego teatru. To – podobnie jak w przypadku działań innych teatrów w kraju i Europie – wyraz solidarności z Ukrainą i sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji. Jak podała dziś Rada Miasta w Mariupolu, w ataku zginęło 300 osób.

- W budynku schronili się ludzie, którzy wcześniej w wyniku zmasowanego ostrzału miasta przez Rosję stracili swoje domy. W teatrze ukrywały się setki mieszkańców, w tym osoby z małymi dziećmi... – podaje wp.pl.

- Kolejna potworna zbrodnia wojenna w Mariupolu. Zmasowany rosyjski atak na Teatr Dramatyczny, w którym ukrywały się setki niewinnych cywilów. Budynek jest teraz całkowicie zrujnowany. Rosjanie nie mogli nie wiedzieć, że to schron cywilny. Uratujmy Mariupol! Powstrzymajmy rosyjskich zbrodniarzy wojennych – pisał o tym ataku w mediach społecznościowych Dmytro Kułeba, minister spraw zagranicznych Ukrainy, cytowany m. in. przez tvn24pl.

 

Na stronie portEl.pl w dziale Ogłoszenia stworzyliśmy nową zakładkę, w której pracodawcy mogą bezpłatnie zamieszczać propozycje pracy dla ukraińskich uchodźców: tu link do działu Dla Ukrainy. Zapraszamy również do zamieszczania ogłoszeń o pomocy mieszkaniowej i wszelkich innych formach wsparcia uchodźców.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Elbląg Ukrainie

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama