UWAGA!

Na granicę nie jeździmy

 Elbląg, Na granicę nie jeździmy
fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

Służby prasowe wojewody warmińsko-mazurskiego apelują o zaniechanie indywidualnych wyjazdów na granicę ukrainską po uchodźców.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego koordynuje działania na rzecz uchodźców z Ukrainy. Osobom potrzebującym schronienia zapewniane jest zakwaterowanie i niezbędna pomoc. Mieszkańcy województwa, którzy chcą włączyć się w akcję wsparcia, mają do dyspozycji formularz.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Elbląg Ukrainie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Chcieliśmy jechać z żoną na granice. Mamy dwa busy które łącznie by pomieściły 24 osoby ale jak zobaczyliśmy ceny paliwa to stwierdziliśmy, że musimy odpuścić. Nie stać nas na to, żeby płacić ponad 7zł za litr paliwa. Przykro nam ale musi jechać ktoś inny. Ukraincy muszą poczekać bo pb, orlen i inne muszą się najpierw nachapać kasy. Czasem się zastanawiam na kogo te sankcje zostały nałożone, na Rosje czy na Polskę.
 • @01TommyBus, zastanawiam się czy Ty trolujesz czy masz takie przekonanie. Choć jak masz 2 busy to rozumiem że masz więcej pieniedzy niż standardowy mieszkaniec. A to oznacza że powinienneś wiedzieć że ropa jest mega droga na całym świecie, a w D czy CZ ok 9 zł za litr i nadal rośnie. To znaczy że jestęś ruskim trolem chcącym zamieszać wśród społeczeństwa. Niestać Cię na dwa busy, weź jeden i jedź - pomóż. Lub zamilknij na wieki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  10
  jimi(2022-03-05)
 • @TommyBus - chyba nie wiesz na czym polega polityka. I nie wiesz od czego zależy cena ropy, ciesz się, że w PL i tak jest z obniżonym podatkiem vat. A co do sankcji, to było wiadomo, że my też je odczujemy, jednak nie tak jak rosjanie - mimo warto ponieść tą cenę, za cenę spokoju. Moim zdaniem te sankcje są o parę lat za późno, bo europa się bała konsekwencji gospodarczych. Co teraz spowodowało że dodatkowo są inne problemy.
 • Pewnie, jeszcze za ten obniżony łaskawie VAT nie zapomnij lecieć w przyszłych wyborach i zagłosować na jedyną słuszną partię. Kupili cie, jak i całą masę
 • w Niemeczech i Holandii już ropa wczoraj przekroczyła 2euro za litr czyli ponad10zł. Dla ciebie paliwo za drogie żeby pomóc a oni oddają życie za demokrację i za Europę. Żadne pieniądze nie są warte tego co Oni poświęcają.
 • @sadsadsasda - a kto powiedział, że mnie "kupili"?? kto powiedział, że jestem za partią rządząca. nie sprowadzaj wszystkiego do polskiej wojenki politycznej. Napisałem tylko prawdę. Więc skoro nie masz nic mądrego do powiedzenia to zamilcz w tych trudnych czasach.
 • Mogę płacić i 10 zl żeby tylko ten morderca niewinnych ludzi został upokorzony przez nas Europę a najbardziej przez swój naród !, Mam nadzieję że skończy jak wszyscy dyktatorzy !
 • Niech się Wojewoda nie martwi. Nie pojadę. Nie stać mnie nawet na dojazd z dzieckiem na terapię. Jako rodzic dziecka niepełnosprawnego dostałam 100 zł podwyżki do świadczenia. Ponadto w moim obowiązku jest też być odpowiedzialnym obywatelem. Nie rzucać się na granicę, gdy nie stać mnie na utrzymanie siebie. Wziąć i wyrzucić po miesiącu na ulicę to nie heroizm lecz obłuda na pokaz. Co najwyżej mogę służyć wsparciem psycholologicznym, 10 jajkami na śniadanie i garnkiem zupy- zanieść mogę gdzie potrzeba, ale żeby było blisko. Dziękuję i miłego dnia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  OnOnaOni(2022-03-06)
 • @guti - Tylko pytanie ile Niemirc może kupić paliwa za herbata dniówkę pracy a ile Polak więc nie porównujmy cen z Niemcami
Reklama