UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Euro 2012. Aby było bezpiecznie

Dziś (8 czerwca) rusza Euro 2012. Ruszają też kibice, którzy chcą obejrzeć mecze na stadionach m.in. w Gdańsku i w Warszawie, ale i w Strefach Kibica. Na drogach Warmii i Mazur spodziewany jest wzmożony ruch pojazdów. Nad bezpieczeństwem czuwać będą wzmocnione siły Policji.

W związku z przemieszczaniem się kibiców, znacząco wzrośnie natężenie ruchu pojazdów, w szczególności na drogach, które są głównymi ciągami komunikacyjnymi województwa warmińsko - mazurskiego, a także na trasach dojazdowych z kierunku obwodu kaliningradzkiego. Utrzymanie płynności ruchu, szczególnie w tym okresie, będzie głównym priorytetem warmińsko – mazurskich policjantów.
       Funkcjonariusze przede wszystkim będą informować i pomagać podróżującym bezpiecznie dotrzeć do celu. W sytuacji rażącego naruszenia przepisów prawa będą stanowczo reagować.
       Na terenie naszego województwa funkcjonować będą Strefy Kibica. Zarówno mecze piłki nożnej, jak i zorganizowane publiczne oglądanie ich transmisji w Strefach Kibica, w których uczestniczy nie mniej niż tysiąc osób, są w rozumieniu polskiego prawa imprezami masowymi i podlegają rygorom Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Na podstawie Ustawy organizator imprezy ma prawo wydać regulamin obiektu (stadionu lub obszaru Strefy Kibica) i regulamin imprezy, który jest udostępniony w rejonie głównych wejść. Uczestnicy imprezy muszą przestrzegać regulaminu pod groźbą kary. Organizator zapewnia: służby porządkowe i informacyjne, zabezpieczenie medyczne, sanitarne, gastronomiczne i przeciwpożarowe. W zapewnieniu bezpieczeństwa pomagać będą również policjanci.
       Służby porządkowe i informacyjne są uprawnione do:
       • Legitymowania osób w celu ustalenia tożsamości.
       • Przeglądania zawartości bagaży i odzieży osób w przypadku podejrzenia, że osoby te wnoszą lub posiadają przedmioty niebezpieczne.
       • Wydawania poleceń porządkowych osobom zakłócającym porządek publiczny lub zachowującym się niezgodnie z regulaminem.
       • Ujęcia – w celu niezwłocznego przekazania policji – osób stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla dóbr powierzonych ochronie oraz osób dopuszczających się czynów zabronionych.
      
       Zakazane zachowania w Strefie Kibica:
       • Agresywne zachowanie wobec uczestników imprezy oraz członków służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo imprezy.
       • Zakrywanie twarzy elementem odzieży lub innym przedmiotem w celu uniemożliwienia lub utrudnienia rozpoznania tożsamości osoby.
       • Przebywanie w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności bez odpowiedniego dokumentu, akredytacji, zaproszenia.
       • Wszczynanie fałszywych alarmów.
       • Przebywanie na terenie imprezy osób, które są pod widocznym wpływem alkoholu, substancji odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków.
      
       Przebywający na stadionie i w Strefie Kibica (uczestnicy imprezy masowej) są zobowiązani zachowywać się w sposób niezagrażający bezpieczeństwu innych osób, a w szczególności przestrzegać postanowień regulaminu obiektu i imprezy masowej.
       Zabrania się wnoszenia na imprezą masową i posiadania przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia innych osób. Należą do nich: broń lub inne niebezpieczne przedmioty, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne, napoje alkoholowe, środki odurzające lub substancje psychotropowe.
       Przedmioty zabronione: broń, materiały wybuchowe, noże; napoje alkoholowe, narkotyki; materiały pirotechniczne; części ubioru zakrywające twarz, kominiarki; gaz w aerozolu, substancje żrące, łatwopalne; butelki, kubki, puszki, dzbanki.
       Próba wniesienia przedmiotów zabronionych na teren stadionu czy do Strefy Kibica może skutkować postępowaniem karnym.
       Organizator jest uprawniony do utrwalania przebiegu imprezy masowej, a w szczególności zachowania osób w niej uczestniczących, za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Zgromadzone w ten sposób materiały mogą stanowić dowody pozwalające na wszczęcie postępowania karnego.
       Około 300 policjantów z województwa warmińsko- mazurskiego pojedzie do Gdańska i Warszawy aby czuwać nad bezpieczeństwem kibiców, drużyn, działaczy, sędziów, VIP-ów, dziennikarzy, sponsorów oraz turystów.
       Priorytetami przyświecającymi policjantom w czasie działań zabezpieczających Turniej są:
       • Zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom Turnieju oraz zagwarantowanie niezakłóconego przebiegu imprezy
       • Połączenie najwyższych standardów bezpieczeństwa z minimalną ingerencją w wolność osobistą wszystkich uczestników UEFA EURO 2012.
      
       Zgodnie z hasłem Baw się dobrze – czuj się bezpiecznie w Zintegrowanej Koncepcji Bezpieczeństwa przyjęto filozofię zabezpieczenia UEFA EURO 2012: tzw. 3 x T (Troska, Tolerancja, Tłumienie).
       Troska: członkowie służb publicznych, służb porządkowych i informacyjnych, a także inne osoby realizujące zadania obsługowe oraz pomocnicze powinny być otwarte i gotowe do wspierania kibiców i gości w ramach swoich kompetencji.
       Tolerancja: przebieg Turnieju budzi emocje grupowe i indywidualne. Bardzo często w takich sytuacjach dochodzi do zachowań niecodziennych, nie zawsze mieszczących się w ramach przyjętych zwyczajów czy prawa. W takich sytuacjach członkowie służb powinni zaznaczać swoją obecność, informować o niestosowności zachowań naruszających prawa miejscowe lub powszechne, służyć radą i podpowiedzią. Tolerancja i negocjacje powinny być najważniejszymi elementami filozofii działania służb.
       Tłumienie: jeśli pojawią się zagrożenia dla życia lub zdrowia ludzi albo niszczenie mienia, a podejmowane przez służby negocjacje nie będą dawały widocznych rezultatów, powinny one działać szybko i profesjonalnie, nawet z użyciem siły, czy też zatrzymaniem osób łamiących prawo lub przejawiających agresję. Takie działania natychmiast przywrócą porządek i bezpieczeństwo.
       Postępowanie według filozofii tzw. 3 x T wzmocni akceptację działań podejmowanych przez służby, a także będzie procentować na rzecz poczucia bezpieczeństwa gości i mieszkańców.
      
KWP w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama