UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Euro Grzechotnik 2012

 
Elbląg, Euro Grzechotnik 2012
fot. nadesłane

Koordynacja działań w przypadku zakłócenia porządku w rejonie granicy państwowej to główny temat ćwiczeń, które odbyły się 27 kwietnia w drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej 2012 funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej sprawdzili swoje umiejętności.

Do mistrzostw pozostały zaledwie 42 dni. Kluczowe mecze nie będą odbywać się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, jednakże w przejściach granicznych północno-wschodniej Polski z całą pewnością będzie można odnotować wzmożony ruch osób podróżujących indywidualnie i w zorganizowanych grupach.
       Scenariusz szkolenia zakładał, że do odprawy w przejściu granicznym stawił się autokar niezadowolonych z wyniku meczu kibiców, będących pod wpływem alkoholu. Agresywnie i wulgarnie zachowujący się podróżni zawsze stanowią zagrożenie przede wszystkim dla pozostałych osób przekraczających granicę państwową. Wyrażając głośno niezadowolenie i nie kontrolując swoich zachowań wydłużają czas odprawy granicznej, zakłócając tym samym jej porządek. Istotą w sytuacjach kryzysowych jest podjęcie szybkiej i skutecznej reakcji niwelującej wszelkie zaistniałe zagrożenia.
       W aspekcie tego wydarzenia funkcjonariusze testowali umiejętności związane z kierowaniem działań w przypadku zagrożenia porządku na granicy, uwzględniając przede wszystkim agresywne i nieobliczalne zachowania grup zorganizowanych. Opanowanie w takich sytuacjach to gwarant pomyślnie zakończonych negocjacji.
      

 


       Każde masowe wydarzenie rodzi ryzyko zachwiania bezpieczeństwa. Straż Graniczna chce i musi być dobrze przygotowana. Ćwiczenia w terenie to najlepszy sposób na konfrontację posiadanej wiedzy i umiejętności z praktyką.
       Ćwiczenie obserwował Dyrektor – Szef Sztabu Komendanta Głównego Straży Granicznej płk SG Mariusz Kaźmierczak.
      

por. SG Justyna Szubstarska, rzecznik prasowy Komendanta WMOSG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama