UWAGA!

2 lutego - termin na złożenie pierwszych PIT-ów

 Elbląg, 2 lutego - termin na złożenie pierwszych PIT-ów

2 lutego 2015 r. upływa termin na złożenie zeznania przez podatników rozliczających się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - przypomina Urząd Skarbowy w Elblągu.

Podatnicy, którzy rozliczają się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, czyli osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą oraz osiągające przychody z tzw. najmu prywatnego, powinny złożyć do 2 lutego 2015. swoje deklaracje powinni również złożyć podatnicy rozliczający się na zasadach karty podatkowej, czyli składający zeznanie PIT-16A oraz osoby duchowne składające PIT-19A.
       2 lutego to również termin na złożenie m.in. PIT-11, PIT-8C , PIT-R, PIT-40, IFT-1/IFT-1R w wersji papierowej. Dotyczy to płatników którzy sporządzają i przekazują imienne informacje o wysokości dochodów podatników tego podatku dla nie więcej niż pięciu podatników (osób fizycznych) i gdy informacji tych w ich imieniu nie składa biuro rachunkowe.
       Spełnienie warunku do przesyłania ww. dokumentów w tradycyjny (pisemny) sposób nie pozbawia prawa do ich złożenia za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Wybierając elektroniczną formę złożenia deklaracji do urzędu skarbowego można zyskać więcej czasu, bo w takim przypadku termin upływa z końcem lutego, a w tym roku, wyjątkowo, w poniedziałek 2 marca.
      
       Wysyłanie zeznań PIT-28 elektronicznie

       Naczelnik Urzędu Skarbowego w Elblągu zaprasza podatników do wysłania drogą elektroniczną zeznań rocznych PIT-28 za rok 2014.
       30 stycznia 2015r. oraz 2 lutego 2015 r. w godz. 7.30 – 15.15 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Elblągu - Sala Obsługi Podatnika, na stanowisku nr 1 i 2 z udziałem pracownika urzędu można będzie wysłać deklarację PIT- 28 za 2014r. drogą elektroniczną.
       UWAGA!
       Osoby chcące wysłać zeznanie za 2014 rok drogą elektroniczną, powinny przygotować informacje na temat kwoty przychodu (ogółem) wykazanej w zeznaniu za rok poprzedni, tj. w PIT za 2013 r. (lub posiadać przy sobie dowód osobisty)
      
Aneta Dziemidowicz, Urząd Skarbowy w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama