UWAGA!

70 nowych miejsc parkingowych

Elbląg, Starówka ma nowy parking, ktory pomieści 70 aut
Starówka ma nowy parking, ktory pomieści 70 aut (fot. rp)

Do użytku oddany został parking znajdujący się u zbiegu ulic Wigilijnej i Rycerskiej. Pomieści on 70 samochodów. Inwestycja pochłonęła ponad milion złotych.

Nowy parking posiada 70 miejsc postojowych, w tym 3 dla samochodów kierowanych przez osoby niepełnosprawne. Jak informuje Piotr Rzepczyński, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga, w ramach prac wykonano nawierzchnie zjazdu na parking i jezdni manewrowej z koski kamiennej oraz nawierzchnie zatok parkingowych z płyt betonowych, a także chodniki w obrębie parkingu z kostki kamiennej.
       Parking posiada również odwodnienie w postaci sieci kanalizacji deszczowej, a także zabezpieczenia istniejących sieci podziemnych pod projektowanymi nawierzchniami. Koszt inwestycji wyniósł 1 mln 079 tys. złotych.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A ja mam pomysl na prawie bezkosztowe powstanie kolejnych, ponad 100 miejsc parkingowych na Starówce wystarczy tylko przesunać osławione slupki dalej wglab ulic, ktore są blokowane i wydzielenie na powstalej przestrzeni bialymi pasami / jak np. w Szwecji / miejsc parkingowych. Ludzie bedą mieli gdzie parkować, a Starowka sie ożywi. Drugi problem nierozwiazany dotychczasc na Starowce ze szkodą dla mieszkancow kamiennic, to zaniedbane i nieogrodzone podworka służące nikomu, a powinny być miejscem zabaw dzieci mieszkancow i parkingami wewnętrznymi. Czy to tak trudno, skoro w innych krajach tak jest. U nas niestety ciągle pokutuje dawne komunistyczne myślenie i nieprzestrzeganie prawa do wlasności prywatnej.
 • Bzdura. W jakim miescie w Szwecji??
 • Kondek Brawo!Parking to dobra sprawa. Czekamy jako mieszkańcy na fontannę grającą, która była atrakcja Starego Rynku. Firma Alstom obiecała, że przywróci ją do orginalnego kształtu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kondek(2009-07-24)
 • a jaka rusałka będzie się w tej fontannie kąpała hhhhhmmmmm?????może casting?????
 • No, no, no. .. Aż 3 (słownie trzy) miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych ! Ci to mają dobrze!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kryska(2009-07-24)
 • a moim zdaniem dobrze że chociaż częściowo ogrodzono starowkę znając kierowców gotowi są wjechać w każdą szparkę byle im było wygodnie mam na myśli chodniki, trawniki melomanka
 • a dlaczego wiekszość kierowcow ma dralować po Starowce pieszo, tylko dlatego, że Łysy wszedzie wjedzie i nie ima sie go policja i straż?
 • a na festynie policji z ok. 90 rocznicy powstania wszyscy mieszkańcy miasta byli zadowoleni z ich dzialania nie było słychać słow krytyki a miast jest niebespieczne watachy huliganow są bezkarne w nocy wracając ze starówki wracajac z galegii el w środę ok godz 21,3 szybko przemykałam żeby nikt mnie nie widział tak bespieczne jest nasze miasto a fontanna a ławki przy pomniku na peryferiach nie bywam ze strachu elblążanka.
 • Nie rozumię Bzdury i nie rozumie dzialania Zarzadu Dróg UM, ktore z kolei nie rozumie, że w Eg. jest 10 razy wiecej aut niz 20 lat temu i gdzies muszą parkować. Postepu nie da się cofnąć. nie po to mamy auta, by jezdzić po Elblagu tramwajami.
 • Przed wojną stały tu kamienice, teraz samochody, to miasto czy puszca Białowieska, gdzie drzewa tak jak w Elblagu rosną dziko ? Zobaczyć ładnie przycięte i zadbane grzewa to można w Bydgoszczy, Grudziądzu. Tam w tych miastach widać po prostu rozum władz miasta, a u nas jakaś dżuma głupoty i zacofanie, co jeden pomysł to głupszy. No ale Prezydent ma 72 lata, nic dziwnego że nie wie co czyni on i jego świta. Pewnie biedaczek myśli, że jeszcze komuna, a on sekretarzem PZPR jest.
 • Skoro o Starowce i zieleni, to zapraszam na najdluższą ulicę - Stary Rynek, ani jednego drzewa i krzewu, betonowa pustynia, czy Miasto oszczedza na zieleni ?
Reklama