UWAGA!

Antidotum na korki i dziurawe jezdnie

Elbląg, Antidotum na korki i dziurawe jezdnie
(fot. PS)

Podziemne przejście z Placu Słowiańskiego na Starówkę, wielopoziomowy parking przy Urzędzie Miejskim, druga jezdnia ulicy Królewieckiej na wysokości Szpitala Wojewódzkiego i tramwaj w 12 Lutego - takie będą w Elblągu najważniejsze inwestycje drogowe w najbliższych latach.

Dziś (19 sierpnia) na konferencji prasowej prezydent Elbląga Henryk Słonina przedstawił sprawozdanie z realizacji budżetu miasta za pierwsze półrocze 2008 oraz inwestycji zaplanowanych na ten rok. Wśród nich wiele miejsca zajmują inwestycje drogowe:
     
     Droga wojewódzka nr 503 (Mazurska - Browarna - Pocztowa - Rycerska). Kończone jest opracowanie koncepcji przejścia podziemnego przy Placu Słowiańskim oraz dokumentacji technicznej przebudowy całej drogi (termin: 31 grudnia).
     
     Droga wojewódzka nr 504 (Królewiecka - 12 Lutego). Trwa opracowywanie projektu przebudowy ul. 12 Lutego z lokalizacją w niej torowiska tramwajowego. Ogłoszono też przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej dla odcinka ul. Królewieckiej (od ul. Marymonckiej do ul. Fromborskiej) uwzględniający budowę drugiej jezdni ul. Królewieckiej.
     
     Droga wojewódzka nr 500 powtórzony został przetarg na pierwszy odcinek tej drogi od skrzyżowania z ul. Hetmańską do ul. Polnej (otwarcie ofert: 29 sierpnia).
     
     Ul. Grota-Roweckiego. Przygotowany jest już wniosek o pozwolenie na przebudowę tej ulicy; złożono wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.
     
     Parking przy Urzędzie Miejskim. Przygotowywany jest przetarg na koncepcję wielopoziomowego parkingu przy urzędzie od strony ul. Grota-Roweckiego.
     
     Ul. Sienkiewicza i Orzeszkowej. Zawarto umowę z BPBK S.A. Gdańsk na projekt odnowienia nawierzchni tych ulic (termin: 30 czerwca 2009).
     
     Chodnik przy ul. Łęczyckiej. Opracowano dokumentację i zawarto umowę na budowę chodnika, który połączy istniejący chodnik ul. Łęczyckiej od ul. Wschodniej do wejścia na cmentarz komunalny Dębica. Chodnik ma zostać wykonany do końca października.
     
     Ul. Traugutta. Zawarto umowę z BPBK S.A. Gdańsk na dokumentację przebudowy tej ulicy (termin: 30 kwietnia 2009).
     
     Ul. Chrobrego. Pierwszy przetarg na opracowanie dokumentacji przebudowy tej ulicy unieważniono, termin składania ofert w drugim przetargu to 4 września).
     
     Ul. Modlińska i Ostródzka. Inwestycja trwa, wykonawcą jest Skanska S.A., termin ukończenia: 15 czerwca 2009.
     
     Ul. Beniowskiego. Inwestycja trwa, wykonawcą jest Firma Budowlano-Drogowa „Prasbet” z Grudziądza, termin ukończenia: 31 października.
     
     Ul. Wiejska. Inwestycja trwa, wykonawcą jest Skanska S.A., termin ukończenia: 31 października.
     
     remont kładki pieszej przy moście kolejowym. Inwestycja trwa, wykonawcą jest Polwar S.A. z Gdańska, termin ukończenia: 15 listopada.
     
     Most w ul. Malborskiej. Inwestycja trwa, wykonawca jest Mostor z Rumi, termin ukończenia: 15 listopada.
     
     Plac Dworcowy. Pierwszy etap inwestycji trwa, wykonawcą jest Prasbet z Grudziądza. Drugi etap, obejmujący pętlę autobusową i dojazd do ul. Lotniczej, przewidziany jest na lata 2009/2010.
     
     
     Inwestycje już zakończone:
     Modrzewina - droga G1/2 (wschodnia jezdnia) wraz z mostem od ul. Płk. Dąbka do nowych terenów inwestycyjnych.
     Ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Fromborskiej.
     Przebudowa skrzyżowania ulic Robotniczej i Okrzei.
     Odnowa nawierzchni ulic Mickiewicza i Wojska Polskiego.
     Przebudowa ul. Żyrardowskiej.
     Przebudowa ul. Czołgistów.
     
     O koncepcji budowy przejścia podziemnego z Placu Słowiańskiego na Stare Miasto mówi prezydent Elbląga Henryk Słonina:
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zróbcie Aqua park w Elblagu napewno by było duze zainteresowanie
 • Buahahahha śmieszny te nartukuł jest !!! Chyba doczekamy sie takich zmian w 2145 hahahaha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  andziaaaaaaa(2008-08-19)
 • Nie chcemy przejść podziemnych. .. żadna wygoda, a tylko wylęgarnia BRUDU
 • A po kiego grzyba ten tramwaj na 12 Lutego. Tego naprawdę nie rozumię.
 • Mieszkańcy 2 bloków przy 12 Lutego już mieszkają przy autostradzie. Samochody ryczą silnikami przez cały dzień. A teraz dojdzie radosny skowyt tramwajów jeżdżących po rozwalonych torowiskach (bo nowe to one będą przez pierwsze 2 lata). A nikt naprawdę nie myśli o obwodnicy Elbląga? Tak jak zrobili to w Berlinie lub Madrycie. Może wtedy znikną korki w godzinach szczytu. Przejście podziemne pod Pl. Słowiańskim jest bardzo potrzebne - bezdomnym. Będą mieli gdzie się schronić. Przynajmniej o nich władze pomyślały.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ksamol(2008-08-19)
 • Ludzie weźcie sie na Marsa wyprowadźcie!!! Malkontenci!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krzysiek(2008-08-19)
 • a moim zdaniem trzeba ograniczyć ruch na Rawskiej
 • Podziemne przejście. .. Jestem za!!! Również powinno powstać przy ul. Grunwaldzkiej koło dworca i ul. Ogólnej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  el_tiktak(2008-08-19)
 • Już kilka lat temu była mowa o przejsciu podziemnym pod ul. Rycerską, ale to nie jest dobry pomysł - przejście jest co prawda dość kolizyne, ale dobrze wczesniejsi forumowicze zauwazyli, ze z wielkim prawdopodobieństwem będzie to przytułek dla bezdomnych. Lepiej w końcu rozwiazać węzeł przy I LO, bo tam dopiero jest kolizyjnie. A bez uregulowania tam ruchu szybkość i przepustowość ruchu i tak się pewnie nie zwiekszy. Po co w końcu wyprowadzono stamtąd Bibliotekę Pedagogiczną ?
 • N a Remoncie Okrzei z robotniczą chyba tylko wykonawca zyskal, bo kierowcy wcale. Można było kładkę z targowiska nad Robotniczą zrobić i byłoby po sprawie A poza tym dlaczego zrobiono polowe Okrzei a drugą zostawiono "jak za Niemca" Żlosne te inwestycyjne pomysły. Bo już nie śmieszne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  radecki(2008-08-19)
 • większość taksówkarzy w tym mieście ma lepsze pomysły na usprawnienie komunikacji niż obecni odpowiedzialni za nie '''''' dlaczego nie korzysta sie do diabła z konsultacji z taksówkarzami, w końcu zawodowymi kierowcami ??
 • Mam pytanie do U. M. co z ulica Bartniczą. To jest tylko kwestią czasu jak wydarzy się jakis wypadek. Nie ma chodnika a samochody śmigaja jak bolidy formuły1Dlaczego ta ulica nie jest jedno kierunkowa. Dlaczego ulica Częstochowska nie jest modernizowana dziura na dziurze. Ktos kiedys powiedział że to przez budowę koscioła, tylko że kośćiół bedzie przy takim wsparciu parafian budowany jeszcze około 40 lat. Nie dawno jak wczoraj dziewczynę idacą prawidłowo z małym dzieckiem w wózku na Bartniczej potrąciłby samochód. Mam ogólne wrazenie że są tylko robione ulice pierwszej kolejnośći a o tych bocznych nawet nikt nie pomyśli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Władysław Kisiel(2008-08-19)
Reklama