UWAGA!

Architekt wnętrz radzi... kolory ‘2007

2007-03-05
00:50
Elbląg, Krzysztof Hoffmann.
Krzysztof Hoffmann.

Kolory w mieszkaniu i biurze są wszędzie. Otaczają Nas i nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak bardzo wpływają na nasze samopoczucie. Wybierając kolory ścian w swoim wnętrzu, nie powinniśmy gonić za modą, a raczej dobierać barwy do swojego temperamentu i swoich upodobań - podkreśla Krzysztof Hoffmann, architekt wnętrz z firmy Atelier Hoffmann w Elblągu.

Coraz liczniejsze na rynku tygodniki i miesięczniki o wnętrzach zasypują Nas ciągle nowymi pomysłami kolorystycznymi, odważnymi zestawieniami, które jeszcze niedawno były nie do przyjęcia. Czy jednak nowa moda nie minie po pół roku? Czy wybrane pod wpływem impulsu kolory ścian nie zaczną Nas męczyć swoją intensywnością?
     Planując wiosenny remont w mieszkaniu pamiętajmy, że robimy to nie na miesiąc, ale nawet na kilka lat i dlatego, zdaniem elbląskiego architekta, starajmy się tak dobierać kolory, aby czuć się w nich dobrze, a nie dlatego, że chcemy chwalić się odwagą w doborze w barw przed rodziną czy znajomymi.
     Krzysztof Hoffmann zwraca uwagę na podstawowe zasady, którymi należy kierować się przy wyborze kolorów. Gdy chcemy zwiększyć optycznie pomieszczenie, sięgajmy po barwy jasne. W przypadku doboru kolorów ciemniejszych pokój w mieszkaniu optycznie zmniejszy się.
     Największy wpływ na wybór koloru ma funkcja wnętrza, bo w każdym pomieszczeniu chcemy stworzyć sobie maksymalnie komfortowe warunki do życia. Sypialnia, miejscu wypoczynku, powinna mieć kolor uspokajający, sprzyjający wypoczynkowi, łazienka natomiast odświeżający. W pokoju do nauki kolor ścian powinien pobudzać do działania i wspomagać skupienie. Kontrasty często pojawiają się w pokojach dziecięcych, bo takie zestawienia zachęcają dzieci do aktywności i zabawy.
     Architekt wskazuje również na swoistą „temperaturę” kolorów.
     Barwy ciepłe to odcienie czerwieni, pomarańczy i żółci, które zawsze wprowadzają radosny nastrój, ocieplają wnętrze, sprawiając, że wydaje się bardziej przytulne, jednocześnie je zmniejszając.
     Barwy chłodne z kolei to wszelkie odcienie zieleni, niebieskości i fioletów. Ich obecność na ścianach sprawia, że pomieszczenia są bardziej przestrzenne, większe, ale też mniej przytulne.
     
     Co dyktują trendy wnętrzarskie w roku 2007?
     Projektant z Atelier Hoffmann typuje zielenie, beże i brązy jako najmodniejsze barwy na nadchodzący sezon remontowy. Stanowić będą one jednak tylko bazę do przełamywania innym, niekonwencjonalnym motywem kolorystycznym. Wciąż bardzo modny jest turkus, przydymiony róż, fiolet, oliwkowa zieleń i bardzo kontrowersyjna hiszpańska czerwień. Klienci Atelier chętnie sięgają po zestawienia ciepłych brązów, zawsze uniwersalnych zestawień black&white, ale również łączenia farb z tapetami lub naklejkami. Te ostatnie ze względu na swoją oryginalność robią furorę, zwłaszcza wśród młodych ludzi planujących wnętrze w swoim pierwszym samodzielnym mieszkaniu.
     
     Szczegółowe porady i wskazówki - architekt wnętrz Krzysztof Hoffmann nr tel. 055 232 41 70.
     
     Atelier Hoffmann rekomenduje punkty sprzedaży w Elblągu:
     FALKON - ul. Malborska
     CHEMIA - ul. Grunwaldzka
     TIKKURILA - ul. Królewiecka [budynek dawnego Plastyku]
     MIDEN - ul. Teatralna [sprzedaż tapet - Zielone Tarasy]
     
     Atelier Hoffmann zaprasza po inspiracje na:
     www.artofwall.com.pl
     www.atelier-hoffmann.pl
     
     
-------------------- Reklama ----------------------
N
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama