UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bank wspiera rolników

Bank światowy sfinansuje budowę zbiorników na gnojówkę dla rolników z okolic Pasłęka. W tym roku szansę na nowe zbiorniki ma 10 gospodarzy.

Rolnicy musieli przejść kursy w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Starym Polu, a następnie opracować dokumantację, w czym pomógł im i wsparł finansowo Urząd Miasta i Gminy w Pasłęku. Ze swoich środków gospodarze musieli wybudować płyty, na które wyrzuca się gnojówkę. Jedna kosztowała ok. trzech tysięcy zł. Wartość wybudowanego zbiornika wynosi około 15 tysięcy. Korzyści są więc widoczne gołym okiem.
     W zbiornikach gromadzony będzie płyn wypływający spod gnojówki, który można wykorzystać w gospodarstwie.
     - Gnojówkę można wykorzystać jako naturalny nawóz - mówi burmistrz Pasłęka Maciej Romanowski. - Płyn gromadzony w zbiornikach może służyć do nawodniania pól.
     We wtorek w Pasłęku przebywali przedstawiciele Banku Światowego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Zwiedzili oni trzy gospodarstwa w Kroninie oraz Krasinie.
     - Goście byli zadowoleni z wizyty - dodaje Maciej Romanowski. - Myślę, że zdecydowana większość rolników uzyska pozytywną opinię i niedługo w ich gospodastwach pojawią się ekologiczne zbiorniki na gnojówkę.
     W przyszłym roku o budowę zbiorników będzie się starać kolejnych 40 właścicieli gospodarstw z okolic Pasłęka.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama