UWAGA!

Basen pod lupą budowlanej inspekcji

 
Elbląg, To zdjęcie zrobiliśmy kilka dni temu
To zdjęcie zrobiliśmy kilka dni temu (fot. WS)

W ratuszu został już złożony wniosek o pozwolenie na budowę basenu przy ul. Moniuszki. Tymczasem do inspekcji nadzoru budowlanego wpłynął donos od jednego z mieszkańców, który twierdzi, że dotychczas prowadzone prace odbywały się bez wymaganych zezwoleń. Urzędnicy odpierają zarzuty.

„Właściciel działki (czyli miasto – przyp. red.) nie mając pozwolenia na budowę, rozpoczął prace wymagające uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę” - napisał do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego autor anonimowego donosu. Na dowód dołączył linki do artykułów prasowych, żądając, by inspektor nadzoru budowlanego przeprowadził wizję lokalną na placu przy ul. Moniuszki. Zdaniem autora pisma, prowadzone dotychczas prace ziemne i montaż kontenerów dla pracowników świadczą o tym, że budowa już się rozpoczęła.
       - Dostaliśmy takie pismo, otrzymaliśmy również wyjaśnienia od Urzędu Miejskiego w Elblągu. Analizujemy tę sprawę, więcej będziemy mogli powiedzieć za dwa, trzy tygodnie – usłyszeliśmy od Jerzego Kołodziejskiego, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Elblągu.
       - Ciężko komentować działania wymierzone de facto przeciwko mieszkańcom Elbląga. To przykre, że są osoby, które posuwają się do pisania donosów – powiedział nam Rafał Maliszewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Zarówno władzom miasta, jak i wykonawcy inwestycji zależy na sprawnym i terminowym wykonaniu prac. Od wielu lat elblążanie podkreślali, że w ponad 120-tysięcznym mieście jeden basen to stanowczo za mało. Świadczą o tym choćby trudności, jakie elblążanie mają z dostępem do jedynej krytej pływalni w mieście. Pocieszające jest jedynie to, że to pojedyncze incydenty, zdecydowana większość elblążan bardzo pozytywnie ocenia tę inwestycję.

  Elbląg, Basen pod lupą budowlanej inspekcji
(fot. WS)


       Jak twierdzą urzędnicy, prowadzone dotychczas prace przez wykonawcę były tylko przygotowaniem do inwestycji. - Wykonawcy został przekazany teren i zgodnie z przepisami zaczął on przygotowywać go pod inwestycje. Wykonane zostały jedynie prace porządkowe – rozbiórka stojących altan i pomieszczeń gospodarczych po byłych ogródkach działkowych , wykarczowano teren z drzew, karp i krzewów, usunięto śmieci i tym podobne – twierdzi Rafał Maliszewski.
       Projekt budowlany wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę wpłynęły do ratusza 24 kwietnia, a to oznacza, że najpóźniej do 24 maja będzie decyzja w tej sprawie. Jednocześnie spółka Elzambud, która wygrała przetarg na budowę basenu, otrzymała zgodę na usunięcie kolizji istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej z planowanym przy ul. Moniuszki basenem.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czyli znowu od " d strony zaczęto inwestycję. Znowu " urzędnicy" z Ratusza nie mający zielonego pojęcia o trybie postępowania inwestycyjnego zabrali się za " upiększanie" Elbląga. .. A co ze starym basenem euroejską atrakcją. Miało być jezioro dla wędkarzy i kajaków. .. ." Elbingerer" .
 • Czy nadzór budowlany też nic nie powie, jeśli zwykły mieszkaniec wprowadzi ciężki sprzęt na swoją działkę i zmieni rzeźbę terenu bez pozwolenia? Skąd te góry ziemi? Czy to sa śmieci i stare drzewa? Tak wygląda porządkowanie terenu? Czy w naszym mieście nie obowiązują wszystkich te same przepisy? O czym mówi pan Maliszewski? Mamy sie cieszyc że będzie basen, mimo iż prace sa prowadzone bez pozwolenia na budowę? Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  13
  MieszkaniecElbląga(2014-04-29)
 • Co za bzdurne tłumaczenia UM. Czy miasto może nie przestrzegać prawa bo mu się spieszy? Jeśli działania były bezprawne trzeba ponieść karę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  14
  kaczorr(2014-04-29)
 • Czuje że ta sadzawka będzie kosztować nas tyle co aquapark. Menager Wilk dorwał się do koryta i robi z Elbląga Elsin.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  13
  MariuszLewyprosty(2014-04-29)
 • Ulubiony sport Polaków - kapowanie i donoszenie. Autorowi donosu brakowało tego, czym zajmował się całe życie a co urwało się w 1989 r.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  15
  SpongeBobKanciastoporty(2014-04-29)
 • POdajcie do publicznej wiadomosci nazwisko donosiciela! niech go ludzie zlinczuja! a tak wogole to szkoda ze nie wyremontowano starego otwartego basenu. bylem dwa lata temu na podobnej wielkosci odkrytym basenie we francji. To co jest tam a u nas to tak jakby porownac USA do dzikiej rosji! U nas ten basen skazano na smierc, zaniedbujac go latami. tam juz 20 lat temu powinny zostac zainstalowane pompy i caly sustem filtracji. niecka powinna zostac wymieniona na taka z polbruku i pomalowana. tam by mozna rozgrywac zawody w sportach wodnych. .czesc plywacka spokojnie mialaby 100 metrow dlugosci. Wladze miasta ktore dopuscily sie tak haniebnych zaniedban i zniszczenia tego odkrytego basenu powinny skonczyc na gilotynie! Tym czasem ci ludzie siedza sobie w spolkach, w sejmiku wojewodzkim, i w innych organach panstwa. to jest wstyd i zenada! co ze slona? co z dziewaltowskim? co z nowaczykiem? kiedy ich rozlicza?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  15
  turban(2014-04-29)
 • Z kumplem skroiliśmy brykę z parkingu, ale ktoś nas widział i doniósł. To przykre, że są osoby, które posuwają się do pisania donosów. ..
 • Wilk ze swoją sforą nie ma kontroli nad miastem tak jak nie miał nad Spółdzielnią Niewidomych którą doprowadził do upadku. I to pewnie czeka nasze miasto, oj biedny ten nasz Elbląg. Panie Wilk Bieszczady czekają na tą watachę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  7
  sympatyk(niekoniecznie)(2014-04-29)
 • " Analizujemy tę sprawę, więcej będziemy mogli powiedzieć za dwa, trzy tygodnie" - Albo jest pozwolenie albo go nie ma, na co czekać 3 tyg????? Inspektorzy boja się utraty stołków?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  5
  Tomasz_marchewa(2014-04-29)
 • sprawa prosta jak włosy na dupie chytry 2x traci nie ma aqua koniec kadencji lipa na basenie koniec kadencji wiec panie Wilk zrób dobrze mieszkańcom to może powalczysz jeszcze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  prykoko(2014-04-29)
 • To nie jest donos lecz obywatelski obowiązek. Panu z biura prasowego pana Wilka pomyliły się dekady? Dlaczego Ci z PiS-u są agresywni do osób, którzy pytają lub mają odmienne zdanie. A czy przypadkiem nie lepsze rozwiązanie było by, panie z biura pana Wilka, wyremontowanie odkrytego basenu?
 • panie Maliszewski* to nie donos, to powiadomienie o naruszeniu prawa! A to już jest wielka różnica. Natomiast to, że pański* pracodawca ma przepisy w d. .e to inna sprawa. *pisane celowo mała literą
Reklama