UWAGA!

Będą atrakcje, może znajdzie się kupiec

 Elbląg, Teren przy Placu Grunwaldzkim próbowano sprzedać kilka razy
Teren przy Placu Grunwaldzkim próbowano sprzedać kilka razy (fot. Michał Skroboszewski)

Teren położony przy placu Grunwaldzkim próbowano sprzedać cztery razy, ale nie było na niego chętnych. Pod koniec stycznia miasto ogłosiło piąty przetarg na tę działkę, ale już na początku lutego wycofało się z niego. Urzędnicy chcą wprowadzić zmiany, które mogą pomóc w sprzedaży tego miejsca.

 Pierwszy przetarg na niecałe 2 tys. mkw. położone przy placu Grunwaldzkim, ul. 3 Maja i Neonowej ogłoszono na początku sierpnia 2014 r. Drugi pół roku później – w lutym 2015 r., trzeci w maju, a czwarty we wrześniu. Wszystkie przetargi zakończyły się fiaskiem: nie było chętnych na kupno działki.
       Pod koniec stycznia rozpisano kolejny, ale już na początku lutego pojawiła się informacja, że piątego przetargu nie będzie. Dlaczego? Urzędnicy chcą wprowadzić zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, które mają pomóc sprzedać tę działkę.
       Według pierwotnych planów w tym miejscu miałaby powstać wielorodzinna zabudowa mieszkaniowa. Jak informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego urzędnicy będą rozważali zmianę powierzchni zabudowy (nie wiadomo jeszcze czy będzie to powiększenie, czy też pomniejszenie), a także jej wysokości. Jak dodaje Mierzejewski prace związane z tą kwestią mają potrwać przez kilka najbliższych miesięcy.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama