UWAGA!

Będą drogi dojazdowe

W pierwszym kwartale przyszłego roku najprawdopodobniej rozpocznie się budowa dróg dojazdowych do mostu w ciągu ulicy Brzeskiej w Elblągu.

Będzie to możliwe dzięki pieniądzom m.in. z funduszu Phare 2000 i z budżetu państwa. Koszt szacuje się na 24 miliony zł. Obecnie ogłoszono przetarg. Jak przewiduje prezydent Elbląga Henryk Słonina, w marcu mogą rozpocząć się prace budowlane. Najprawdopodobniej potrwają około 15 miesięcy. Droga w ciągu ulicy Brzeskiej znacznie odciąży ruch w centrum miasta i skieruje go z kierunku Braniewa i granicy państwa na drogę nr 7. Most jest już prawie gotowy. Wystarczy położyć asfaltową nawierzchnię.
AJ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Drogi dojazdowe powinny być budowane razem z mostem, w ten sposób mielibyśmy już dawno otwarcie tego mostu.
 • Njprawdopodobniej okaże się, że budżet państwa ze względu na deficyt, nie dorzuci się na budowę i kolejny rok będzie w plecy!!! Obym się mylił!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Frustrat(2001-11-16)
 • Mieszkam przy skrzyzowaniu Browarna -Brzeska i juz sobie wyobrazam te sznury samochodow wokol mojego domu. Ciekawy jestem jak bedzie wygladalo samo skrzyzowanie. Moze ktos juz widzial projekt?
 • Na pewno powinna wtedy powstac na tym skrzyżowaniu sygnalizacja świetlna.
 • to będzie jeden niekonczący sie korek jak z Brzeskiej do Robotniczej.Światła nie pomogą i nie rozładują korków.Obym się mylił,ale to jest spaprane już na tym etapie
 • DES ktoś Ty,ja też mieszkam niedaleko tego skrzyżowania????????????Jakieś 60 metrów!!!!!!!!!!!
 • zgadzam się z poprzednikami; sprawę spaprano już na etapie projektu: jesli miała to być część obwodnicy miejskiej, to nie powinna prowadzić ona przez środek miasta, ale co najmniej ul. Ogólną i Odrodzenia (jeśli nie jeszcze dalej), gdzie budynki mieszkalne położone są z dala od jezdni i ruch tranzytowy byłby mniej uciążliwy dla mieszkańców; ponadto jeśli projektuje się takie inwestycje to chyba należałoby zacząć je od dróg dojazdowych (chociażby po to, by umożliwić -sobie!- transport na plac budowy); ciekaw też jestem, czy projektant zaprojektował odpowiednio sygnalizację na skrzyżowaniach, co zgłaszali już poprzednicy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblążanin GK(2001-11-17)
 • Skrzyżowanie z sygnalizacją powinno jeszcze powstać na skrzyżowaniu Robotniczej z Brzeską.
 • Ludzie wy jesteście spaprani chyba. Tylko JEDEN MOST prowadzi do Elbląga (nie wspominam tu o wjeździe z kierunku Warszawy). Nawet nie wiecie jak to ułatwi tranzyt i korków nie będzie. Np. ja mieszkaniec Zawady nie będę tłukł się aż na Rycerską, by wyjechać do Gdańska. Poza tym brak dróg dojazdowych nie wynika tylko z tego, że nie ma kasy na nie. Jeżeli się orientujecie na Warszawskiej koło dealera Renault jest wiadukt, który też musi zostać wyremontowany (tamtędy będzie przebiegał tranzyt). Kto da na to pieniądze? Nie rzucajcie swych komentarzy nie wiedząc dokładnie o o chodzi. A swoją drogą gdzie ten most miałby przebiegać (może przez sam środek Alstom Power?).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wieczór(2001-11-18)
 • Kto to jest AJ? Co za ... !!! Wystarczy położyć asfalt ... most jest gotowy ... rzeczywiśie !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wieczór(2001-11-18)
 • Obwodnica jak sama nazwa wskazuje powinna przebiegać na obrzeżach miasta i do niej muszą dochodzić drogi promieniście z centrum miasta.Jeżeli rozwój Elbląga planuje się w kierunku pólnocnym i Próchnik jest w ganicach miasta oraz planuje się zagospodarowanie Modrzewiny to obwodnica musi przebiegać poza tym obszarem i łączyć się z ul. Królewiecką i betonką.
 • A ja współczuję mieszkańcom budynków przy ALEII PIŁSUDSKIEGO pod oknami których na odcinku 200 metrów zabrakło asfaltowego dywanika. Już teraz można dostać zawrotu głowy gdy po kostce przetacza się sznur samochodów ze zniszczonym zawieszeniem. Co będzie potem ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec(2001-11-20)
Reklama