UWAGA!

Będzie remont ul. Piechoty

 Elbląg, Ul. Piechoty doczeka się remontu
Ul. Piechoty doczeka się remontu (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Prawdopodobnie dojdzie do remontu ul. Piechoty. Modernizacji ulicy chcą się podjąć trzy firmy. Najtańszą ofertę złożyła elbląska firma, która „zmieściła się” w kwocie przygotowanej przez urzędników.

Ulica Piechoty jest jedną z dróg dojazdowych do miasteczka szkolnego. Jej stan jest fatalny, ale wkrótce to się zmieni. Na początek do remontu pójdzie 260m drogi. Jego koszt miejscy urzędnicy oszacowali na niemal 497,5 tys. zł.

Chęć wykonania remontu zgłosiły trzy firmy, które podobnie wyceniły swoje usługi. Najdroższa oferta opiewała na 506,5 tys. zł, najtańszą złożyło Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które wyceniło koszt inwestycji na 454 tys. zł.

Remont ma się skończyć po 45 dniach od przekazania placu budowy. Obecnie trwa badanie ofert pod kątem zgodności z ofertą przetargową. Jeżeli nie będzie pomyłek, to nic nie stanie na przeszkodzie, żeby podpisać umowę i rozpocząć długo oczekiwany remont.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kiedy remont ulicy Garnizonowej ? Na razie była rewitalizacja ulicy z BO za 200 tys. , zł z płyt betonowych na płyty betonowe. Dalej nie ma asfaltowej ulicy, chodników i oświetlenia. Za co zapłacili podatnicy?
 • remont garnizownowej bedzie jak Wojcik postawi tam swoj biznes. Inaczej poczekasz ze 30 lat
 • Muszla koncertowa, ul. Piechoty - co za zbieg okoliczności? Kto z radnych się odważy i zacznie rozliczanie za takie "decyzje"?
 • @kiki - Bez Wójcika, nic byśta nie mieliśta!
 • RobertKoliński @kiki - Z aktualnych radnych? Żodyn, jak mawiają na Śląsku; PS. Też podoba mi się ta seria miejskich "przypadków" inwestycyjnych w okolicach posiadłości znanego, elbląskiego kapitalisty - normalnie wierzący się od nich robię, z każdym doniesieniem prasowym bardziej;) Hashtagi: #TaxTheRich,#PanstwoDlaMilionowNieDlaMilionerow
 • a to tam paruja cały czas na zakazie, 3 samochody z jednej firmy, gdzie straz miejska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  marek...67(2019-11-08)
 • Robin Hood w spodniach Kolińskiego chce zabierać miliony dla milionów. Nikt ci nie broni zarobić tych milionów i rozdać komu tylko zechcesz, ale po co się wysilać skoro według waszej lewackiej "logiki" łatwiej wyciągać łapę po nieswoje. Najłatwiej też opodatkować tych, którzy zarabiają więcej niż zero, tylko dlatego, że jesteś nieudacznikiem i nierobem? Hashtagi: #opodatkowacNierobow,#zabracPrawoGlosuNierobom
 • Zazdroscisz facetowi firmy i przedsiębiorczości? Postaw sam firme zatrudnij setki ludzi.
 • Myslisz ze jak dzialal tu ongiś Schichau to nie mial łatwiej? Przynajmniej zatrudnial ludzi, budowal im mieszkania i szkołę, mam na myśli szkołę podstawową na rozjeździe robotniczej a Browarnej. Jak zazdroscisz to sam załóż firmę moze tez miasto pojdzie ci na rękę. Mimo ze glosowalem na lewice i takie mam poglądy to jednak potrafię myslec racjonalnie.
 • RobertKoliński @TheAndrzejs - W każdym cywilizowanym kraju opodatkowuje się najwięcej najbogatszych, bo oni właśnie a) mają pieniądze i b) zarabiają je wykorzystując pomoc państwa (!) oraz wyzyskując obywateli, niegramotny a tchórzliwy chcący odbierać prawa obywatelskie ludziom. To się nazywa redystrybucja oraz równość społeczna i to właśnie na niej budowały i budują swój dobrobyt kraje demokratyczne przez całe dekady i stulecia. W Polsce natomiast (Elbląg jest tu doskonałym przykładem patologii i nierówności społecznych) łupi się najbardziej tych najmniej zarabiających, zaś milionerom-roszczeniowcom funduje się różne prezenty w postaci remontów, budów dróg do ich posiadłości i firm, ulg i zwolnień podatkowych czy dofinansowaniu ze środków publicznych, z których zyski są później przez nich bezczelnie prywatyzowane. To świadczy o tym, że demokracja w Polsce nie istnieje, mamy za to do czynienia z sitwą, czyli klasyczną oligarchią zamiast rządów przedstawicielskich. Hashtagi: #CalaPolskaEdukujeRoszczeniowcow,#TaxTheRich
 • RobertKoliński Redakcja wycięła z mojego komentarza rzeczownik "faszysta", a przecież jak inaczej można nazwać tchórzliwego kundelka ujadającego anonimowo za odebraniem ludziom ledwie co wywalczonych po wiekach ciemniactwa i oligarchicznej opresji praw obywatelskich? Delikatnie nazywam jeno rzecz po imieniu:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  6
  RobertKoliński(2019-11-08)
 • Ludzi którzy są traktowani jak niewolnicy. Super.
Reklama