UWAGA!

Bez nagród

Bez laurów wrócili elblążanie z Olsztyna, z podsumowania konkursu organizowanego w naszym województwie przez miesięcznik „Forbes” we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego, marszałkiem województwa i Ambasadą Brytyjską. Nominowany do nagrody Forbes Executive Award 2007 był prezydent Henryk Słonina i dwie jego inwestycje.

Konkurs odbywa się w każdym z 16 województw i obejmuje trzy kategorie: Firma Roku, Człowiek Roku i Wydarzenie Roku. Nominowani (i nominowane przedsięwzięcia) ubiegali się o nagrody Forbes Executive Award 2007.
     W kategorii Człowiek Roku (tu nominowany był prezydent Henryk Słonina) zwyciężył prof. dr hab. Ryszard Górecki, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
     W kategorii Wydarzenie Roku nominowane były aż dwa elbląskie projekty: budowa Elbląskiego Parku Technologicznego i uruchomienie Elbląskiego Inkubatora Nowoczesnych Technologii Informatycznych. Statuetką nagrodzono rozwój lotniska Olsztyn-Dajtki.
     W kategorii Firma Roku (wśród nominowanych nie było elbląskich firm) zwyciężył olsztyński Michelin Polska S.A.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To miasto grabi tylko do siebie nie od siebie, wiec to dziwne byloby gdyby elblag cos dostal.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblag_nie_z_olsztynkowem(2007-03-08)
 • Śmiech na sali moim zdaniem. Olsztyn znów pokazał "klasę". No cóż, muszą się jakoś dowartościowac przecież...
 • Czy to to wypowiedzial sie ten "radziwil"-quasiadmin pewnego forum?
 • dobrze sie dowiedzieliśmy kto wygrał...
 • Olsztyn wie co robi, tam sie buduje z rozmachem, a inwestycje będą zarabiać
 • Zwyciężył rektor prowincjonalnej zgoła uczelni, która zdziera miliony od studentów dziennych, zaocznych, podyplomowych i Bóg wie jeszcze jakiś. To taka "uczelnia-fabryczka" dyplomów, które później mało kto uznaje, ale najważniejsza jest przecież KASA. Dokonania prof. Góreckiego mają się do tego co robi Prezydent Słonina - jak jakość d. opon "Stomil" wobec rajdówek "Pirelli". Oczywiście - w olsztynkowie dali nagrodę "Michelinowi", gdyż to jedyny zakład, którym mogą się pochwalić, który połknął wspomniany - tandetny Stomil. Oni tam nic własnego - porządnego nie mają. Wydaje się, że MY Elblążanie winniśmy z góry bojkotować takie "konkursy", gdyż tamci cały czas manewrują nas w strefę marginesu i śmieszności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  taka uwaga.(2007-03-09)
 • otNiesprwiedliwoś@_@ ..przeca 'gdyby nasz prezydEl miał tyle szmalu, co prezydOl, to Szczurek by mu buty mógł wiązać'
 • Tak - tamci ćwiczą to na codzień. Dla przykładu w tym mieście nad nieco cuchnącą Łyną - dyrektorem jakiegoś departamentu rozwoju regionalnego, czy jakoś tam (w każdym bądź razie światowo, mocno i groźnie to brzmi!!) jest niejaki Charajda (może przez samo "H", grom wie). To taki dawny małomiasteczkowy działacz turystyczny, dla którego w Polsce jest np. Kanał Ostródzko-Elbląski, a który układając swego czasu pytania egzaminacyjne dla przyszłych adeptów oprowadzania turystów po Elblągu i okolicy - w zestawie kilkudziesięciu pytań egzaminacyjnych - zawarł tylko jedno (słownie: jedno) pytanie dot. Elblaga i okolicy: jak nazywa się średniowieczna brama stojąca na Starym Mieście w Elblągu?!? Nie było nic o Truso, o Hanzie, a były tak "rewelacyjne" i "ważne" pytanie jak: kiedy założono Giżycko, jaka rzeka płynie przez Sępopol, czy Reszel należy do warmii, czy też nie - i inne podobne bzdury. Tak więc głosy krytykujące miasto O. są słuszne, a to co "rwel" pisze - no cóż, on wie z której ręki pobiera uposażenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ta co oblała.(!)(2007-03-09)
 • Pan Słonina nie ma szans w Olsztynie, ale czy w Gdańsku byłoby lepiej?
 • niedoszłaPrzewodniczkoTurystyczna po województwie warm_mazur ~ w moim tradycyjnieSarkastycznym komencie były lekkoZrwelowane ,polskie pojedyncze cudzysłowy', odnoszące się do akrobatycznejWypowiedzi 'rwelo-niechętnej' www.portel.pl ..tak więc imputyTwe co do mojegoUposażenia mocnoChybione ..odwrotnie jak w ocenie dyktoraDepartamentuTurystyki&PromocjiRegionu=st(anowczoZasłużony)Harajda
 • A co prezydent Elbląga zrobił dla rozwoju turystyki? Co zrobił, by Kanał Elbląski nie był kanałem Ostródzko-Elbląskim? To nie Harajda odpowiada za rozwój Elbląga..
Reklama