UWAGA!

Bezkolizyjny dojazd do szpitala

Zapadła decyzja o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu skrzyżowania ulic Królewieckiej i Marymonckiej. Zakłada się, że nowe rozwiązania umożliwią bezkolizyjny dojazd do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Koncepcja urbanisty miejskiego zakłada przebudowę skrzyżowania ul. Królewieckiej z projektowaną obwodnicą wschodnią Elbląga, Aleją Piłsudskiego i ul. Marymoncką. Przewiduje także budowę bezkolizyjnego wjazdu do szpitala od ul. Marymonckiej wraz z zapewnieniem większej ilości miejsc do parkowania pojazdów w rejonie tej największej w mieście placówki zdrowia.
     O tym, jak trudno obecnie znaleźć wolne miejsce postojowe w pobliżu szpitala, najlepiej wiedzą nie tylko pacjenci korzystający z doraźnych usług medycznych, ale także goście odwiedzający chorych w szpitalu.
     Do planu zagospodarowania włączono również sąsiadujące z arteriami komunikacyjnymi osiedla mieszkaniowe „Metalowców” i „Marymoncka”. Plan sprecyzuje możliwości przekształcenia istniejącej zabudowy i dopuszczenie na tym terenie określonych funkcji usługowych. Informacje o przystąpieniu do sporządzenia planu zostały już upublicznione.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Tak Królewiecka na odcinku od Piłsudzkiego do Fromborskiej powinna być całkowicie przebudowana na 4 pasy ruchu!!! Jak znam zycie to pewnie jedynie co się zmieni to jeszcze ją zweżą i wstawią te durne wysepki dla pieszych!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  malkontent(2007-10-04)
 • ... nasi komuniści z ratusza zafundowali nam w tym miejscu "trzydziechę" + fotoradar :). Jeszcze sporo poczekamy na przebudowę bo Mytych musi działki wykupić ... a jest tam gdzie chaty stawiać :)
 • Odcinek drogi gdzie są wyjątkowe warunki żeby pociągnąć dwa pasy ruchu. Nie wyobrażam sobie żeby było inaczej. To bardzo ważna „wylotówka” z miasta
 • Zawsze znajdzie się jakaś osoba ,której jeszcze nikt nigdy nie dogodził.Bardzo dobrze ,że zostanie to przebudowane bo polecam dla Pana Prezydenta Elbląga przejazd ul Kościuszki o godz 15.30 do ul. Królewieckiej a już wyjazd z ul .Marymonckiej o wspomnianej godzinie graniczy z cudem.Jadąc ul. Marymoncką w kierunku Bażantarni przed skrzyżowaniem z ul Kościuszki jest ustawiony znak STOP.Dziwne jest to dla mnie bo przepływ pojazdów przez skrzyżowanie jest spowolniony.Z boku wszystkie drzewa już dawno wycięto i jadąc ul .Marymoncką widać czy nadjeżdża jakiś samochód z ul.Kościuszki w kierunku wodospadu.Wystarczy tylko dodać tabliczkę ,,Dotyczy jazdy na wprost"do znaku STOP i ruch stanie się płynniejszy.Pod rozwagę zanim zacznie się przebudowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mieszkaniec ul. Marymonckiej(2007-10-04)
 • A może ktoś by pomyślał o światłach na wylocie Kościuszki w Królewiecką. Wyjazd w lewo, w stronę Piłsudskiego to horror, zwłaszcza w godzinach szczytu i było tu już parę kolizji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec Królewieckiej(2007-10-05)
 • Czy elblascy dzialkowcy wiedza ,że ta magiczna OBWODNICA WSCHOD pozbawi ich dzialek w calej prawie wschodniej czesci naszego miasta ???? A mieszkancy domkow jednorodzinnych beda mieli drogę przelotową przed domem . To kolejny antyelblaski projekt P. Bochenskiego.
 • Jestem Elblazaninem na obczyznie i za kazdym razem jak przyjezdzam do Elblaga jest cos nowego. Ladne tramwaje, multikino, lodowisko no i cudowne rozwiazanie swiatel przy skrzyzowaniu ul.Ogolnej z ul.Legionow jadac od ul.Fromborskiej chcac wjechac na ul.Legionow odcinek 120 metrow trzeba przejechac przez trzy oswietlenia plus graniczy to z cudem aby zdazyc na zielone swiatlo do skretu w lewo. Ja bym proponowal Elblaskiemu zarzadowi Drog oraz prezydentowi miasta pojezdzic po calym Elblagu i wywnioskowac jakich projektantow lub doradcow ma/maja i na kogo Elblazanie placa podatki. Bo jak do niedawna Elblag mozna bylo przejechac w 10 minut teraz to zajmuje ok 1 godziny jak nie wiecej!!! Bezmyslnosc i czysta glupota, nie wspominajac o nieszczesnym skrzyzowaniu ul.Kosciuszki z ul.Krolewiecka, gdzie potrzeba swiatel jest zdecydowanie wieksza niz na wyzej wymienionej krzyzowce! Pozdrawiam wszystkich zmotoryzowanych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblazanin dusza i sercem(2007-10-05)
 • Jakoś nigdy nie potrzebowałem godziny na przejechanie Elbląga, to prawda ruch mógłby być płynniejszy, ale spróbuj sobie pojeździć po Gdańsku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  też tu mieszkam(2007-10-05)
 • ...mieszkańcy bloków przy Królewieckiej 142 od dawna oczekują możliwości, wjechania na swój własny parking od ulicy Piłsudskiego i od strony Szpitala w cywilizowany sposób od baaardzo dawna. Miejmy nadzieję, że w końcu doczekają się..., w końcu miasto ściąga nasze podatki, także za grunty a chyba to obliguje do szybkiego działania. mieszkaniec
 • Bardzo dobry pomysł. Popieram. Przebudowa maszego miasta jest jak najbardziej potrzebna szczególnie w tych rejonach szpital oraz obwodnica wschód. Cieszę sie ż enadszedł w końcu czas na te modernizację. Oby tylko została przeprowadzona do końca zgodnie z projektem i budową także dróg w okolicy ul. Chrobergo i umiejscowionych tam domków.
 • jaka obwodnica wschód, wytłumaczcie mi ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nieuświadomiony(2007-10-17)
 • TO ty chyba po Gdansku i Gdyni nie jezdziles tam to dopiero co piec metrow swiatla np. W Gdyni ulica Morska dluga prosta droga i co ruszysz wbijesz drugi bieg i kolejne swiatlo oczywiscie czerwone i tak przez cale miasto i to sie nazywa dobre zgranie swiatel
Reklama