UWAGA!

Biuro dla przedsiębiorców

 Elbląg, Paweł Jankowski
Paweł Jankowski

Utworzenie Biura dla Przedsiębiorców w Urzędzie Miejskim w Elblągu proponuje Platforma Obywatelska.

Swoją propozycję radni chcą przedstawić na najbliższej, czwartkowej sesji Rady Miejskiej.
     - Biuro miałoby zająć się kompleksową obsługą przedsiębiorców i służyć radą, jak prowadzący działalność gospodarczą mogliby pozyskiwać pieniądze unijne - powiedział Paweł Jankowski z elbląskiej Platformy.
     - Wiemy, że miasto z powodzeniem radzi sobie z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem środków unijnych i teraz tą wiedzą powinno podzielić się z przedsiębiorcami, którzy też mogą z takiej pomocy korzystać. Ponadto w Biurze każdy, kto zakłada działalność gospodarczą, powinien być poinformowany o obowiązujących przepisach dotyczących czy spraw skarbowych czy spraw ZUS-u - powiedział Jankowski.
     W Urzędzie Miejskim sprawami związanymi z obsługą przedsiębiorców zajmuje się wydział strategii i rozwoju. By powstało tam biuro z prawdziwego zdarzenia to - wg pomysłodawców - prezydent miasta powinien zatrudnić o kilka osób więcej. Zdanie Henryka Słoniny na ten temat poznamy na czwartkowej sesji.
J

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dajcie już spokój z tą platformą. Ciekawe co oni jeszcze wymyślą ?
 • Tylko aby ci nowozatrudnieni mieli pojecie o potrzebach prowadzacych działalnosc gospodarcza,a najlepiej jakby byl to ktoś kto w przeszłosci sam ja prowadził ,bo utrzymywac nastepnych niekompetentnych to mnie sie nie chce i wypraszam sobie aby moje podatki szły na ignoranckich,niekompetentnych i nieprzyjemnych urzednikow.
 • Do tego Biura potrzeba naprawdę ludzi z praktyką w prowadzeniu własnego biznesu. Urzednicy nawet najbardziej wyszkoleni nie mają pojecia o realiach polskiej biznesowej "drogi przez mękę". A pozatym wszystkie i tak pieniądze z dotacji unijnych idą na szkolenia o strasznie niskiej frekwencji ( byłem widziałem 2 uczestników + wykładowca - kpiny). Po takich przykładach wątpię w sens tworzenia nowego miejsca na marnowanie dotacji unijnych. Biznes nasz i tak musi sobie sam teraz dawać radę z tym co nastąpi po 1 maja. Czas na tworzenie takich biur był ze 2 lata temu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Niestety realista i praktyk.(2004-04-06)
 • I co, rzeczywiście KRAJANIE uważacie, że nie potrzeba takiej instytucji? Wszędzie na świecie istnieją tego typu biura, nie stanowiące jednak fasadowych organizacji urzędniczych, ale żywy organizm reagujący na każde wahania rynku czy też koniunktury. Chcecie żeby z WAMI ktoś czynił interesy, wiec musicie mu przede wszystkim dać do tego powody i każdego dnia udowadniać swe dobre i niezłomne intencje. Ja wiem to trudne - zwłaszcza w zestawieniu z karykaturalną wręcz rzeczywistością. Ale nie możemy stać sie wyspa kraju specjalnej troski w samym centrum Europy - no chyba że tego bardzo pragniemy. A to wtedy najserdeczniej przepraszam, bardzo przepraszam....................... PS Anonimki - napiszcie cus raz na temat - a nie ciagle o mnie. Czuje sie zazenowany!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2004-04-06)
 • Ma dużo racji "realista i praktyk". Jest za pięć dwunasta, a owo biuro powstanie najprędzej już po dwunastej, jeśli w ogóle powstanie. Ręce i nogi opadały, jak zatrudniano absolwentów w tzw. gminnych centrach informacji europejskiej, w ramach propagandy unijnej. Po dwóch dniach szkolenia dzieciaki nudziły się w gminach, a jak skończyła się propagandowa kasa ( po zwycięskim referendum), wróciły do domu. Gdyby tamte pieniądze zostały mądrze wydane, dzisiaj byłby zysk. ( Bo tej kasy poszło duuużo na propagandę, nie tylko na gminne centra, ale imprezki, spędy itd.) A tak, cóż... Wszyscy wiedzą, że unijne fundusze strukturalne nie będą przez Polskę wykorzystane, a przedsiębiorcy, jak zwykle będą musieli sami sobie poradzić.
 • Aborygenie -czytasz i nierozumiesz. Nikt nie mowi aby taka instytucja nie powstała ,powinna powstac lecz z wysoce kompetentnymi pracownikami.Wiem,ze ciezko ci zrozumiec dlaczego bo do tego potrzeba byc przedsiebiorca a nie biuralista!
 • No i wciąż| ten mój wątek kontynuują ANONIMKI. Człowieku - nawet nie wiesz jak mnie obraziłeś nazywając mnie biuralista. Nigdy nim nie byłem. A interes z racji profesji prowadziłem już w siedemdziesiątych latach - dla ciebie zapewne zpszeszlych. No unieście sie raz ponad osobiste animozje i napiszcie cos na temat - Anonimki moje kochane. Zawsze mogę na nich liczyć. Czy to, co było, czy to, co jest - są zawsze na straży rzeczywistych zagrożeń? Tak trzymać - cholera, ino, do kiedy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2004-04-06)
 • Drogi Aborygenie ja również prowadzę firmę od 1983 roku i uważam że biura tego typu są potrzebne ale na podstawie dotychczasowych działań w Elblagu i okolicach oraz w kraju uważam że jest to bez sensu następnych kilku nieprzygotowanych do realiów ludzi dostanie pseudoposadki. Będzie tylko to działania pozorne i mocno już nioe na czasie. Tego typu Biura powinny być tworzone przez prawdziwe organizacje biznesowe ( w Elblągu też takich nie ma - przynajmniej ich nie widać.).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Realista i praktyk(2004-04-07)
 • sympatyzuje z PO ale tego pomyslu nie rozumiem. co ma niby to Biuro robic? poprowadzic za raczke przy rejestracji nowej dzialalnosci? to juz sie dzieje w pokoju nr 316 Urzedu Miejskiego i nowej Ameryki nie da sie tu odkryc. informowac o przepisach? szkolka dla przedsiebiorcow? partia o liberalnym charakterze namawia Panstwo do interwencji w obszarze wolnej gospodarki (sic!)? zawsze uwazalem, ze jak ktos sie bierze za wlasny biznes to ma pomysl, wiedze i tylko czasami brakuje finansowania na starcie. teraz PO zaklada a'priori, ze przedsiebiorca ciemny jak kamerunska masa i trzeba go w tym Biurze uczyc elementarza biznesowego. przeciez taka funkcje spelnia obecnie wyszukiwarka internetowa. dobra uwaga w komentarzu obok: tu powinny byc aktywne lokalne organizacje przedsiebiorcow, skoro wiekszosc czlonkow klubu Lion`s lub Rotary reprezentuje spolki w ktorych nie maja udzialow i sa te kluby sformalizowaniem srodowiskowej koterii, to moze PO zaktywizuje sie w tym wlasnie obszarze. organizacje biznesowe TAK - pomysl z Biurem NIE, bo slaby i populistyczny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wodnik(2004-04-07)
 • Powymieniajcie popieprzonych urzędasów ze skarbówki którzy kontrolują miejscowych przedsiebiorców, a niepotrzebne będą im dopłaty z Unii. Unia i tak juz nas wydymała, aż strzch patrzeć co będzie za rok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Władca Pierścienia(2004-04-07)
 • Toć Wodnik masz rację. Ino takie podejście do sprawy - da porządany efekt. A więc - ad rem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2004-04-07)
 • Przecież w E-gu jest podobno Izba Przemysłowo-Handlowa, a jej szefowa jest działaczką PO, to właśnie tam skierujcie ten wniosek, chyba, że chcecie zwalać robotę na innych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca bombowca(2004-04-07)
Reklama