UWAGA!

Była bursa, będą mieszkania

 
Elbląg, A tak będzie...
A tak będzie... (fot. ze strony internetowej UM Elbląg)

Bursa szkolna przy Obrońców Pokoju 40 zmienia swoje przeznaczenie. Już wkrótce powstaną tam mieszkania komunalne o pełnym standardzie technicznym.

Dzięki inwestycji i przebudowie byłej bursy powstanie w Elblągu 71 pełnostandardowych lokali mieszkalnych, tj. 27 mieszkań jednopokojowych, 43 mieszkania dwupokojowe i 1 mieszkanie 3-pokojowe (w tym 2 mieszkania przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku inwalidzkim). Na terenie przyległym zrealizowane zostaną drogi wewnętrzne, ciągi piesze, miejsca postojowe oraz tereny zielone z placem zabaw.
       Wykonawcą robót jest Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Spółka z o.o. Plac budowy został przekazany wykonawcy 19 grudnia 2012 roku. Okres realizacji inwestycji przewidziany został na 10 miesięcy.
       Do objęcia nowych mieszkań kierowane będą rodziny z budynków przeznaczonych do rozbiórki, które na bieżąco regulują opłaty z tytułu najmu oraz osoby zajmujące lokale komunalne o obniżonym standardzie, zainteresowane poprawą warunków mieszkaniowych.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • bezrobocie we wszystkich zawodach w elblagu a przebudowe zlecono firmie z ZEWNATRZ NASZEGO miasta i wszystko ok tak bedą przebudowywać jak inna firma buduje mosty. -który to już aneks o przesunięcie terminu-kto płaci
 • Szkoda, że wykonawcą nie jest firma z Elbląga.
 • przetarg był widocznie elbląskie firmy za wysoko się cenią, więc wybrali tańszą zewnętrzną ofertę
 • ufff. .. dzięki Bogu, bo dochodziły słuchy, że zamieszkają tu jakieś szambonury:)
 • Bo przetargi to jedna z największych głupot jakie wymyślono. Nie wygrywa najlepsza opcja, ale najtańsza. Często niewiele droższe rozwiązania zapewniają znacznie wyższą jakość. Dobijania gwoździ do elbląskiej trumny ciąg dalszy. ..
 • Idea przetargu nie jest sama w sobie zła, ale niestety bolączką jest wybór zwykle najtańszej, a nie najlepszej opcji. Tak to wygląda w PL.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Svenigmatik(2013-01-10)
 • jakie te slowa sa piekne a papier wszystko przyjmie. hihihih
 • Postawcie fotoradar w pobliżu, bo inaczej będzie niebezpiecznie. Minister Nowak ostrzega: Bez fotoradaru niebezpieczniej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Niechcic niczego(2013-01-11)
Reklama