UWAGA!

Centrum Logistyczne w EPT

Elbląg, Centrum Logistyczne w EPT
(fot. PS)

Rusza budowa Centrum Logistycznego na terenie Elbląskiego Parku Technologicznego na Modrzewinie. Budynek ma być oddany do użytku we wrześniu przyszłego roku. Wtedy również zostanie oddana druga ważna droga na Modrzewinie, łącząca ul. Jana Pawła II z ul. Mazurską.

Wczoraj (6 kwietnia) w Urzędzie Miejskim miała miejsce uroczystość podpisania umowy w sprawie budowy Centrum Logistycznego na terenie Elbląskiego Parku Technologicznego. Podpisy pod dokumentem złożyli prezydent miasta Henryk Słonina i Roman Goździkowski, prezes zarządu WPB Rombud z Olsztyna - firmy, która zbuduje Centrum Logistyczne.
     Przypomnijmy, projekt „Elbląski Park Technologiczny” uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego „Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013”. Planowane koszty realizacji to 78,3 mln zł - dofinansowanie wyniesie 43,6 mln zł, reszta to środki własne samorządu. Budowa Centrum Logistycznego ma kosztować 45,4 mln zł, a 29,6 mln zł - budowa dróg.
     Elbląski Park Technologiczny zajmie część tego rozległego terenu, nazwaną Modrzewina-Południe, a więc tej bliżej miasta. Obszar przeznaczony do zagospodarowania przez EPT to 67,7 ha, z tego 28 ha znalazło się w granicach Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
     Zadanie podzielono na dwa etapy: budowę Centrum Logistycznego - czterokondygnacyjnego gmachu o łącznej powierzchni 5,8 tys. m kwadratowych oraz budowę systemu dróg, w tym tej najważniejszej - łączącej ul. Jana Pawła II z ul. Mazurską, o długości 2,8 km (będzie biegła obok terenu jednostki wojskowej). Komunikacja z EPT ma się więc odbywać przez ul. Mazurską, Browarną, most Unii Europejskiej i węzeł Kazimierzowo na „siódemce”.
     W budynku Centrum planuje się m.in. biura, sale konferencyjne, restaurację, pomieszczenia odnowy biologicznej, bank oraz laboratoria trzech instytutów, które prezydent Słonina chce tam usytuować: Instytutu Ochrony Środowiska i Melioracji, Instytutu Informatyki Stosowanej i Instytutu Technologii Drewna.
     Prezydent Henryk Słonina wiąże z Elbląskim Parkiem Technologicznym duże nadzieje, tym bardzie, że nie miał dotąd „szczęśliwej ręki” do inwestycji przemysłowych i pod tym względem miasto raczej pustynnieje.
     - Wystąpi tu kilka czynników przyciągających inwestorów - przekonuje Rafał Kućmański, naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Unijnych UM w Elblągu. - Sam park technologiczny, czyli miejsce funkcjonowania wielu firm; specjalna strefa ekonomiczna, która zajmie znaczną część obszaru parku; po trzecie - Centrum Logistyczne; po czwarte - uczelnie wyższe, bez których park technologiczny nie może istnieć. To cztery czynniki, które gwarantują sukces przedsięwzięcia.
     Wszystko przed nami. Dotychczas umowy na prowadzenie działalności na terenie Elbląskiego Parku Technologicznego (w ramach WM Specjalnej Strefy Ekonomicznej) podpisały dwie firmy, elbląskie - Lira (branża oświetleniowa) i Technika Okienna z ul. Żuławskiej. Prezydent Słonina mówi o dużym zainteresowaniu Elbląskim Parkiem Technologicznym. Oby...
     
     Relacja Marty Hajkowicz:
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • cuda. .. .. cuda. .. .. oglaszaja. .. .. a gdzie Donek?????
 • Kurde jakiez to uczelnie wala drzwiami i oknami do parku swoistej rozrywki na modrzewinie?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bubasmif(2009-04-07)
 • Wowka Szanowny Panie Prezydencie, a CO Z METALURGIĄ Z AGH, o którym PAN MÓWIŁ ? cZYŻBY TO BYŁ BLEF?
 • Wowka! A co ze zdjęciami :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hihiha(2009-04-08)
 • Wowka Po wybudowaniu ”przechowalni” na Grunwaldzkiej o nazwie Centrum Biznesowo-Sportowo……gdzie zresztą są wolne miejsca, lecz chętnych jest brak powstanie „Park Technologiczny”. Park, który jak jestem przekonany mylą z Parkiem Przemysłowym! Proszę spojrzeć na Akcjonariuszy istniejących Parków Technologicznych i proponuję zastanowić się chwilkę. To, co nam fundują to po prostu hala pod wynajem do produkcji okien czy lamp. Odsyłam Wrocławski Park Technologiczny www.technologpark.pl Krakowski www.sse.krakow.pl Bardzo polecam parki-technologiczne.pl w razie wątpliwości chętnie pomogę. Szlagierem może zostać sauna i gabinet odnowy biologicznej!!!! Panie Prezydencie co z wyższymi uczelniami o których Pan wielokrotnie mówił, co z przemysłowcami chętnymi ponoć rozpoczęcia działalności w kolejnym „inkubatorze”? Zachęcam do odwiedzenia strony www.ept.elblag.eu kto uwierzy z was, ze „Docelowe zatrudnienie na terenie Parku osiągnie około 3 tysięcy osób.” JA W TO NIE WIERZĘ! Co z portem morskim? Myślę, że bankrutów politycznych będzie coraz więcej.
 • Miasto musi mieć plan rozwoju i rozbudowy. Ekipa Słoniny postawiła na Modrzewinę i dobrze, choć można się z tym nie zgadzać. Gorzej jeśli chodzi o inwestycje. Nie było ich w czasie prosperity i nie ma co wierzyć, że będą teraz w dobie kryzysu. Potrzeba nam w Elblągu ludzi z inną mentalnością, otwartych i obytych w świecie. Umiejących postawić interes nas mieszkańców tego miasta nad swoimi partykularnymi gierkami toczonymi w partyjnym czy towarzyskim gronie. Ps. Hipermarkety to nie inwestycje- to miejsca wydawania pieniędzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Atomek(2009-04-08)
 • Jeżeli powstana tam nowe miejsca pracy to, ok. bo to jest w Eg. absolutnie najwazniejsze.
 • Co z portem morskim? Panie prezydencie, dlaczego nie chce pan zaprosić do Elbląga konsula generalnego Białorusi oraz białoruskiego wiceministra transportu, skoro zgłosiliście ofertę zainwestowania w porcie? Czy to normalne, że najpierw wysyłacie ofertę i jeździcie na rozmowy, a później wycofujecie się z tego? Wstyd dla miasta po prostu.
 • Z publicznych pieniędzy budowana jest infrastruktura dla prywatnego biznesu; ?! Ale przybędą miejsca do organizacji wesel :-), Firma Lira będzie miała nowe miejsca magazynowe (może zatrudni z 3-ch magazynierów) :-), Firma okienna przeniesie biznes z jednego miejsca w inne (nowe zatrudnienie 0 człowieka) :-) A to wszystko dzięki naszym podatkom, wsdzystko dla nas rodacy, . .. Zaraz zwymiotuję.
 • W Elblagu potrzeba ludzi obytych w swiecie - ludzi z kontaktami - ludzi ktorzy wiedza na czym polega prowadzenie interesow na wyzszym poziomie. Ludzi ktorzy potrafiliby sciagnac do miasta firmy globalne - inwestorow zagranicznych. Sciagnac ludzi majacych doswiadczenie i kontakty za granica - mowiacych biegle obcymi jezykami, manadzerow i obsadzic nimi wyzsze stanowiska w miescie. Placic im za rezultaty - a nie pensje za krecenie sie na stolku. Slonina idzie w dobrym kierunku w/g mnie - stwarza mozliwosci - inni powinni zajac sie szukaniem inwestorow. Slonina robi co moze - pewnie niektorzy chcieliby zeby wybudowal park przemyslowyi wyczarowal firmy i fabryki oraz dal prace wszystkim - robi to co jest realne - i tak ze tyle kasy wyciagneli jako dotacje. + Ciekawe jak Slonina zdecyduje sie zrezygnowac z pracy dla miasta - ciekawe jaki cwaniak-naciagacz obejmie stanowisko wtedy. .. .. Narazie nie ma co narzekac na prezydenta bo naprawde wporzadku gosc jest.
 • Instytut Ochrony Środowiska i Melioracji??? Otwieram konkurs na nowe instytuty do Parku Rozrywki wg. pomysłu pomysłowych elbląskich urzędników: Instytut Chorób Płuc i Palenia Paierosów, Instytut Abstynencji i Picia Wódki, Instytut Dietetyki i Jedzenia Tłustych Pączków,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rybka z Zalewu(2009-04-08)
 • Ja podsuwam pomysł stworzenia Instytutu Rewiltalizacji schrzanionych prac i możliwości prze tą ekipę rządzących od wielu lat
Reklama