UWAGA!

Chorwackie kable

Coraz więcej zagranicznych inwestorów z zainteresowaniem i nadzieją zwraca swoją uwagę w stronę obwodu kaliningradzkiego. Wiele z nich ulokowało już tutaj nowoczesne zakłady produkcyjne.

Ze sporym sukcesem eksportują swoje wyroby do różnych państw, jak też dostarczają w głąb Rosji. Do tego grona zamierzają dołączyć przedsiębiorcy z Chorwacji, którzy będą tutaj produkować kable elektryczne.
     Chorwackie przedsiębiorstwo na początek zamierza zainwestować w budowę nowej fabryki kabli 10 milionów euro. Nowych inwestorów zainteresowały korzystne warunki działalności gospodarczej, przede wszystkim liczą na ulgi stwarzane przez kierownictwo Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż istnieje tutaj tania i dobrze przygotowana siła robocza, a także dogodne położenie geograficzne obwodu kaliningradzkiego. Chorwacki zakład będzie produkował różnorodne kable elektryczne o wartości ok. 100 milionów USD rocznie. Produkcja będzie eksportowana na rynki europejskie. Cześć z nich trafi do Rosji, a być może również do innych młodych państw powstałych po upadku Związku Radzieckiego.
     Z kolei władze obwodu kaliningradzkiego, zachęcajac zagranicznych inwestorów do podjęcia działalności na swoim terenie, liczą na zmniejszenie stopy bezrobocia i dobre zarobki zatrudnionych tam mieszkańców regionu.
     Nie jest to jedyne tak duże przedsięwzięcie gospodarcze w całości finansowane przez Chorwatów. Na terenie obwodu działa już z dużym powodzeniem zakład przetwórczy, produkujący z mięsa kurcząt produkty spożywcze.
MUR

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama