UWAGA!

CKP musi poczekać na rozbudowę

 Elbląg, CKP musi poczekać na rozbudowę
fot. Anna Dembińska

Przetarg na rozbudowę Centrum Kształcenia Praktycznego prawdopodobnie zostanie unieważniony, a to oznacza że inwestycja może się opóźnić. Oferty dwóch firm, które wysłały swoje oferty, znacznie przekraczają szacunki urzędników.

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim odbyło się otwarcie ofert w przetargu na przebudowę Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Bema. Wzięło w nim udział dwóch oferentów: konsorcjum elbląskich firm Dual i Mytych oraz firma PBE Elbud z Gdańska. Pierwszy z oferentów wycenił swoje usługi za 6,9 mln zł, drugi na 5,7 mln zł, to o wiele więcej niż szacowali urzędnicy (3,4 mln zł). Tak duża różnica oznacza, że postępowanie przetargowe zostanie prawdopodobnie unieważnione i konieczny będzie kolejny przetarg.
       Przypomnijmy, że pierwszy etap przebudowy CKP ma się zakończyć we wrześniu przyszłego roku. Obejmuje budowę dwóch nowych pracowni – odlewniczej z kuźnią do nauki w zawodzie technik-odlewnik oraz energii odnawialnej do nauki w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. 
       Na pierwszy etap rozwoju szkolnictwa zawodowego w Elblągu miasto uzyskało 3 mln złotych dofinansowania z Unii Europejskiej. Unia dofinansuje też drugi etap, czyli doposażenie pracowni zawodowych w sześciu elbląskich szkołach średnich, szkolenie nauczycieli i uczniów. Na ten cel miasto pozyskało w sumie 8,3 mln złotych.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama