UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co czwarta miejska nieruchomość znalazła kupca

 
Elbląg, Na kupca wciąż czeka teren przy ul. Tamka, nad rzeką. Już po raz piąty został rozpisany przetarg
Na kupca wciąż czeka teren przy ul. Tamka, nad rzeką. Już po raz piąty został rozpisany przetarg (fot. MS, archiwum portEl.pl)

W 2016 roku ratusz wystawił na sprzedaż aż 80 nieruchomości. W wyniku przetargów nowych właścicieli znalazły 22 z nich, do miejskiej kasy z tego tytułu wpłynęło około 8 mln złotych. To o ponad pół miliona mniej niż rok wcześniej.

- W 2016 roku ogłoszono 66 przetargów na zbycie 80 nieruchomości – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta miasta. – W wyniku tych przetargów wyłoniono 22 nabywców.
       Jak wyjaśnia ratusz, w ubiegłym roku zbyto również 8 garaży, dwie nieruchomości na rzecz Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, 9 nieruchomości na poprawę warunków zagospodarowania nieruchomości przyległej, 17 nieruchomości na rzecz użytkownika wieczystego, dwie nieruchomości na poprawę warunków zagospodarowania nieruchomości, trzy lokale, dwie nieruchomość zabudowane bezprzetargowo oraz jedną nieruchomość niezabudowaną w użytkowanie wieczyste.
       - Nieruchomości, które w 2016 roku nie znalazły nabywców, będą zbywane w przetargach w tym roku albo w latach następnych – wyjaśnia Joanna Urbaniak.
       Obecnie miasto wystawiło na sprzedaż m.in. nieruchomości przy ul. Tamka 3c (miejsce pod budowę parkingu wielopoziomowego) i 6 działek przy ul. Druskiennickiej i Tarnopolskiej pod budowę domków jednorodzinnych.
      
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Rozumiem że jak już wszystko sprzedadzą to i ratusz pod młotek bo nie będzie czy zażądzać
 • jak to mawiał pewny mędrzec, ziemi nie produkujo, w Chinach jej nie zrobio, ziemia to ziemia i bendzie drożała i drożała i drożała i. .. .właśnie mamy taki naoczne sprawdzenie tych proroczych wizji, . .. zabawa ziemią to jeden z najtrudniejszych biznesów, ale w Polsce każdy się na tym znał, obrót nieruchomościami stał się wręcz sportem narodowym Polaków, . .. włodarze miast zamiast sprzedawać gdy była hossa czekali na dalsze wzrosty i obecnie ziemia leży, ludzie z kasą się wyprowadzili z miasta, . .. miasto dziczeje,
 • analizując tzw hossę na nieruchomościach i jej wpływ na tzw "g. .. nieruchomości", a w tym miescie jakies 80-90% ofert lokalowych to to, nie sposób zauwązyć, że czas "trudów" związanych z byciem włascicielem takiego dobra, dopiero sie zaczyna, mówiąc wprost, idzie czas podpłacania do trzymania, w Japonii spadki trwaja nieustannie od 30 lat i nic nie wskazuje na to aby sie miały zatrzymać, co ciekawe gdy tworzono tam "hossę" też argument o braku ziemi był podstawą wiercenia dziury w mózgach inwestorów, . .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dobraradanaprzyszłośc(2017-01-18)
 • nieruchomości zabudowane popadają w ruinę, wartość spada a ziemi do kupienia jest bardzo dużo ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WopalSp.zo.o.(2017-01-19)
Reklama