UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Bzdura. A może lepiej zajazdy do zmiany koni przez rycerzy? Nie ma rycerzy. Mieszkańcy miasta Elbląga i okolicznych, wypowiadali się latami na temat tej kolei. Na stanowcze NIE. Bo nie jeździli ta koleją, przez wiele ostatnich lat funkcjonowania. Pociągi były puste. Najwyżej kolejarze i ich rodziny jechały - bo miały darmowe przejazdy. Natychmiast zorganizować na tej trasie ścieżkę pieszo-rowerową. Sprzedać kilka okolicznych terenów na bazy turystyczne. Organizować zjazdy ornitologiczne i rowerowe. Kilka stanowisk obserwacyjnych. Kolej lokalna na tego typu terenach wyparła transport wodny, a sama została wyparta przez transport samochodowy. Jak w Tolkmicku był jeden samochód, to miało to sens. I funkcjonowało kilka cegielni. Jak każda rodzina ma trzy, to jest to głupotą. Zresztą sprawdźmy, czy TOLKO nie daje rady.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  entuzjasta(2021-05-20)
 • RobertKoliński @entuzjasta - Brednie i ignoranckie klepanie głupot przez kogoś, kto nie ma bladego pojęcia nt. tego jak systemowo została "wygaszona", czyli po prostu zlikwidowana na zlecenie, przez łajdackich a szkodniczych neoliberałów i ich busiarskich totumfackich, m. in. Kolej Nadzalewowa właśnie, po krótkotrwałym triumfie tych prywatyzacyjnych dzikusów w Polsce w latach 90.i przełomie milleniów. Szkodniki od ścieżki rowerowej zamiast KN - do układania nowych podkładów na trasie wkrótce wyremontowanej Kolei Nadzalewowej marsz!:)🌍✊🚩 #TaxTheRich! Hashtagi: #KolejNadzalewowa, #przekop, #transport, #basen, #most
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  RobertKoliński(2021-05-20)
 • @RobertKoliński - Żaden prawdziwy bolszewik nie będzie się liczył z kosztami, gdy celem ostatecznym jest zwycięstwo rewolucji proletariackiej, która spowoduje nastanie powszechnej szczęśliwości wśród mieszkańców Ziemi. Już raz się prawie udało. .. niestety towarzysze Lenin i Stalin odeszli przedwcześnie a ich następcy po prostu nie mieli dostatecznej siły i komsomolskiej determinacji by sprawy doprowadzić do właściwego końca. Z tego powodu masy robotniczo-chłopskie cierpią potworny ucisk ze strony struktur kapitału będącego na usługach niewiadomych sił i zamiast wesoło śmigać koleją mogą korzystać z tanich i szybkich busów albo, o zgrozo, własnych samochodów, czym właściwie dopuszczają się zdrady ideałów towarzyszy Marksa, Engelsa, Lenina i Stalina ! Których troska o dobro mas robotniczo-chłopskich ma dziś charakter legendarnego etalonu troski, mitycznego niczym Święty Graal !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  5
  GłębokaMyśl(2021-05-20)
 • RobertKoliński @GłębokaMyśl - Na bolszewickie fiksacje neoliberałów i oligarchów medycyna - ludowa:)- zna od dawna skuteczne remedium: to 1.słuszne opodatkowanie chciwych burżujów i aspołecznych wyzyskiwaczy oraz 2.słuszne i potrzebne inwestycje publiczne finansowane ze środków pozyskanych z nadwyżkowych, zakumulowanych a ukrytych przed społeczeństwem środków tychże:)#TaxTheRich! ✊🚩 Hashtagi: #KapitalizmKanibalizm, #NiszczNeoliberalizm
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  4
  RobertKoliński(2021-05-20)
 • @RobertKoliński - GM proponuje ordynować podatki z umiarem, mimo społecznego głodu kolejnych komunistycznych prezentów, gdyż zazwyczaj śmierć przedsiębiorstwa prowadzonego przez oligarchicznie nastawionych neoliberałów jest dla nich samych najmniejszym zmartwieniem zaś odciska się okresowo na pracownikach, którzy często lądują na wakacjach zwanych zasiłkiem dla bezrobotnych. .. który, o ironio, nie jest ich największym życiowym marzeniem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  GłębokaMyśl(2021-05-20)
 • @RobertKoliński - Brednie to Pan prawisz. To czy kolej jest czy nie ma, decydują pasażerowie kupując bilety. Elblążanie nie kupowali i tylko ignorant tego nie wie. Elblążanie przestali jeździć do Suchacza i Nadbrzeża na plaże. Elbląg umarł gospodarczo i nie potrzebuje pracowników z Tolkmicka i okolic. A najgorsze, Polacy się wzbogacili i szrotowym samochodem, albo autobusikiem kilkuosobowym, spokojnie w razie potrzeby dojadą do Elbląga. Nie ma towarów do transportu w tych relacjach, nie ma pasażerów, bo mieszczą się w większej nysce i nie potrzebują wagonu. Może to nie pasuje do ideologii, ale tak jest.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  6
  entuzjasta(2021-05-20)
 • @entuzjasta - Chciejstwo, wiedza cokolwiek ogólnikowa a kilkadziesiąt lat przestarzała oraz ewidentne niedoinformowanie przez @entuzjastę dzikiego kapitalizmu i likwidacji wszystkiego przemawiają - to nie pasażerowie decydują np. o transporcie towarowym, ale dostępność szlaku. Elbląg jak najbardziej potrzebuje pracowników i pracownic z całego regionu, którzy zresztą tu i tak już pracują, tylko zamiast dojeżdżać wygodnym, szybkim i ekologicznym transportem publicznym, to z konieczności katują stare rzęchy z Niemiec albo dorabiają chciwego kapitalistę na zajeżdżonych busach. Doświadczenia Europy również pokazują, że wystarczy ludziom zapewnić możliwość korzystania z wygodnego, nowoczesnego, szybkiego, częstego i dostępnego transportu publicznego, a z niego z pewnością skorzystają. Co oczywiście jest nie w smak kapitalistycznym krwiopijcom i nadwiślańskim lib-dusigroszom, bo taki ruch wymusiłby zdrową konkurencję na przewozowym rynku i transportowe firmy-krzaki wożące dziś w skandalicznych warunkach ludzi zdmuchnąłby wiatr historii i koniecznych przemian:)#TaxTheRich, #TransportPubliczny, #KolejNadzalewowa, #RiGCz! Hashtagi: #KapitalizmKanibalizm, #chciwosc, #wstecznictwo, #rak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  6
  tow. Koliński bez loginu(2021-05-20)
 • @entuzjasta - Kolej trzeba odbudować, bo ona cudnie pasuje do kaczego dołu. Jedno i drugie z krainy absurdu absolutnego za ciężkie pieniądze podatników. Jak się zbuduje kolej to będzie się do niej dokładać, bo to ważna inwestycja i wartość turystyczna transportowa, i jaka tam jeszcze. .. No to jak już dokładamy to zróbmy darmowe bilety, to niewielka zmiana w dopłacie. .. po co ma ganiać zupełnie pusta jak może wozić znudzonych, bezdomnych i pijaczków. .. a jak oni wszyscy już sprzedadzą swoje samochody to my im wtedy płatne bilety. .. i wtedy kolej się nadzalewowa się odkuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  3
  GłębokaMyśl(2021-05-21)
 • @RobertKoliński - Szanowny panie Robercie to może zamiast kolei, która jest diablo kosztowna i maksymalnie nierentowna, Państwowa Komunikacja Busowa jako słuszny odpór nędznikom spod znaku obrzydłej i wrednej do granic możliwości prywaciarsko-przestępczej sekty zaplutych karłów krwiożerczego kapitalizmu, niech ich piekło Włodzimierza Ilicza Lenina pochłonie z ich zatęchłym smrodliwym Smithem na czele. .. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  5
  GłębokaMyśl(2021-05-21)
 • @tow. Koliński bez loginu - "to nie pasażerowie decydują np. o transporcie towarowym, ale dostępność szlaku. "Czy to zdanie bierze udział w tajnym konkursie Portelu na kretynizm miesiąca ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  GłębokaMyśl(2021-05-25)
 • @tow. Koliński bez loginu - Towarzyszu. Przecież ta kolej, to nie majaki ze. .. .. To było. I wbrew twierdzeniom Towarzysza, ludzie, mając linię i połączenia, nie jechali. Na dworcach nie było wstrętnych kapitalistów, ani deweloperów, ani liberałów, ani ohydnych pracodawców - zabraniających wejścia do pociągów. Nie przez dzień, ani tydzień. Przez dziesięć lat. Proponuję zatem zmienić podręczniki i nauczycieli. I zmienić zioła. A jak uważasz, że warunki i ceny autobusików są złodziejskie i przynoszą oburzające dochody kapitalistom, to radosna wiadomość. Załóż linię wożącą rocznymi mercedesami za pół ceny. Zarobisz tyle, że wszelkie potrzeby społeczne będziesz mógł finansować z własnych zysków. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  entuzjasta(2021-05-27)
Reklama