UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co dalej z pracownikami likwidowanej Corinny

2019-12-19
Aktualizowany 2019-12-19 18:56
 
Elbląg, Co dalej z pracownikami likwidowanej Corinny
(fot. Anna Dembińska)

Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz psycholog-doradca zawodowy spotkali się z pracownikami likwidowanego zakładu firmy Corinna. Przypomnijmy, że z końcem roku pracę straci tutaj 181 osób.

Do spotkania, w którym uczestniczyła większość pracowników (156 osób), doszło 11 grudnia.

- Zebranym przekazano informacje na temat zasad rejestracji w urzędzie pracy, korzyści wynikających z otrzymania statusu osoby bezrobotnej oraz dotyczące aktywizacji bezrobotnych w PUP w Elblągu. Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu szczegółowo zapoznali wszystkich zebranych z zasadami korzystania z usługi pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego, form wsparcia dla osób bezrobotnych - staży, szkoleń zawodowych, możliwości skorzystania z zatrudnienia subsydiowanego lub ubiegania się o jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej. Ponadto uczestnicy spotkania otrzymali informację na temat wsparcia w poszukiwaniu zatrudnienia, jakie mogą otrzymać w Centrum Informacji i Planowania Kariery w Elblągu w tym również z możliwości skorzystania z pomocy psychologa - doradcy zawodowego. Przedstawicielki ZUS-u w Elblągu przekazały informacje związane ze świadczeniami przedemerytalnymi, kapitałem początkowym oraz zachęcały do rejestracji swojego profilu zaufanego PUE – informuje Katarzyna Piasecka, kierownik Działu Pośrednictwa i Poradnictwa Zawodowego PUP w Elblągu.

Pracownicy PUP przekazali pracownikom Corinny listę 24 pracodawców, w większości zatrudniających osoby w zawodach szwacz/krawiec. Deklarują oni zatrudnienie łącznie ponad 100 osób. - Kilka osób już nawiązało kontakt z urzędem i umówiło się na spotkanie z doradcami zawodowymi. Zaoferowano również wystawienie punktu informacyjnego w siedzibie firmy – dodaje Katarzyna Piasecka. - Obecnie trudno jest określić liczbę osób, które będą rejestrowane w urzędzie pracy. Ze względu na zastosowanie skróconego okresu wypowiedzenia pracownikom Corinny, rejestracje osób, które nie podejmą zatrudnienia, mogą odbywać się w okresie styczeń – marzec 2020 roku.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama