UWAGA!

Coś dla wszystkich

 Elbląg, Tadeusz Grodziewicz
Tadeusz Grodziewicz

W grudniu rozpocznie się kompleksowa modernizacja elbląskich wodociągów. Będzie to jedna z największych miejskich inwestycji w okresie powojennym. - To historyczny moment dla Elbląga - podkreśla szef spółki wodociągowej, Tadeusz Grodziewicz.

W elbląskim ratuszu został podpisany kontrakt z poznańską firmą Hydrobudowa 9, która będzie realizować pierwszy etap inwestycji. Pieniądze z europejskiego funduszu ISPA Elbląg otrzymał dwa lata temu. Kolejne dwa lata zajęły przygotowania do rozpoczęcia inwestycji.
     - Wiele osób nie wierzyło, że ona rzeczywiście się rozpocznie - mówi dyrektor miejskiej spółki wodociągowej, Tadeusz Grodziewicz. - Uważam, że to historyczna chwila - wreszcie mieszkańcy Elbląga nie będą tylko czytać w prasie, że mamy pieniądze z ISPY, że przygotowujemy całe przedsięwzięcie, ale wreszcie na placu budowy przy ul. Malborskiej pojawi się wykonawca.
     Stacja uzdatniania wody przy ul. Malborskiej, która zaopatruje w wodę 1/3 miasta, zostanie gruntownie zmodernizowana i rozbudowana. Otrzyma także nowy system oczyszczania i przechowywania wody. Wymiany doczeka się także 11 km rur na najbardziej awaryjnych odcinkach.
     Drugi etap projektu rozpocznie się w połowie przyszłego roku. Obejmie on modernizację stacji uzdatniania wody przy ul. Królewieckiej i trzech kilometrów rur między Elblągiem a miejscowością Szopy. Wtedy również doprowadzony zostanie wodociąg na Modrzewinę - dawny poligon, a teraz teren pod inwestycje. Dzięki unijnej pomocy powstanie też komputerowy system zarządzania siecią wodociągową.
     - Ta inwestycja poprawi jakość życia w mieście - uważa prezydent Elbląga, Henryk Słonina. - Poprawi bezpieczeństwo zaopatrzenia w wodę i to zaopatrzenia w wodę bardzo dobrej jakości. Myślę, że to jest pierwsza inwestycja, na której skorzystają wszyscy mieszkańcy.
     Na remont wodociągów i poprawę jakości wody Elbląg otrzymał 17 milionów 125 tysięcy euro. Projekt zakończy się w grudniu 2007 roku.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • teraz pytanie, kto wzial odsetki bankowe za 2 lata skladowania kasy w banku? :->>
 • super. ale duzy minus dla Pana Prezesa za prezencje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dla mnie masz stajla(2004-11-27)
 • co się czepiacie wporządku z niego gość, tylko niech da jakieś taloniki na święta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pracownik(2004-11-27)
 • mam tylko jedno pytanie: przy każdej inwestycji przeróbkach jest odcinany dopływ wody do poszczególnych odbiorcow, a potem płynie w naszych kranach ciemnobrunatna ciecz jak to miało miejsce przy modernizacji na ulicy Grunwaldzkiej dlaczego więc EPWiK nie płócze instalacji i kosztami nie obciąża inwestorów tylko odbiorcy ponoszą z tego tytułu koszty spuszczając setki metrów sześciennych wody do kanalizacji a i nie tylko bo przy obecnych bateriach kulowych i gniazdach porcelanowych niszczymy swoje dosyć drogie urządzenia. Może Dyrekcja się temu też przypatrzy, bo znowu dlaczego MY.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wodnik(2004-11-27)
 • pracownik - mało wiesz o swoim dyrektorze , oj mało
 • a co jest zły? Chętnie coś się dowiem. Napisz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pracownik(2004-11-28)
 • Mam nadzieję,ze z wymianą rur poczekają Panowie do wiosny,bo jak wygląda ul.Grunwaldzka to wiedzą wszyscy,którzy codziennie pokonują "tor przeszkód" usiłując przedostać sie z jednej strony ulicy na drugą.A ostateczny efekt prac drogowych prowadzonych zimą zobaczymy jak śnieg na wiosne stopnieje.Oby nie stopniały wraz z nim chodniki i równa nawierzchnia !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~pieszy(2004-11-28)
 • Fajny kitek , muszę sie z nim umówić...
Reklama