UWAGA!

Czas na analizę

Pomysł budowy w Elblągu nowej ciepłowni budzi wątpliwości nie tylko kilkuset pracowników Elektrociepłowni, ale także radnych.

Przewodniczący opozycyjnego klubu radnych „Czas na Elbląg” Czesław Dębski złożył na ręce prezydenta Henryka Słoniny interpelację w sprawie ciepłowni. W opinii radnego dokumenty, jakie złożyła starająca się o rozpoczęcie budowy warszawska firma Agro - Eko - Energia, nie przekonują o potrzebie budowy w Elblągu kolejnej ciepłowni.
     - Spółka powstała w lutym i nie ma żadnego doświadczenia w tego rodzaju przedsięwzięciach – przekonuje Czesław Dębski. – Tymczasem budowa nowej ciepłowni to kilkaset milionów złotych. W dokumentacji brakuje też np. wyliczeń, ile taka ciepłownia wyprodukuje ciepła i co będzie się z nią działo po zakończeniu sezonu grzewczego.
     Czesław Dębski uważa, że potrzebna jest dyskusja o tym, czy likwidować jeden z największych zakładów pracy w mieście.
     - Potrzebna jest rzetelna analiza nie tego, czy inwestycja opłaci się firmie, ale czy opłaci się miastu i mieszkańcom – mówi Dębski. - Odpowiedzi na te ważne dla całego miasta pytania powinny się znaleźć w specjalnym studium.
     We wtorek, w sprawie ciepłowni, ma się odbyć konferencja prasowa prezydenta Henryka Słoniny.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Panie Czesławie,z obecnym prezydentem trzeba krótko.Patrzcie mu bardziej na ręce,bo w przeciwnym razie powstaną u nas jakieś firmy-krzaki,z których pożytku żadnego nie będzie.Lepiej,żeby pan prezydent nic nie robił,gdyż jego pomysł tylko szkodzą miastu.Tak będzie pożyteczniej.Jeszcze wytrzymamy do końca jego kadencji z jego ułomnością do tworzenia nieracjonalnych projektów.
 • aa - Bardzo jestem ciekaw, które pomysły prezydenta zaszkodziły miastu. Mógłbyś kilka przypomnieć ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  profesor ciekawski(2003-10-25)
 • A co się ma opłacąc miastu i mieszkańcom ? czy z ich pieniędzy to idzie ? Słonina w wyborach wygrał więc trzeba teraz utrudniać ? Oj...
 • Wczoraj w WEctrze przedstawiciel EC powiedział, że energię cieplną sprzedają dla odbiorcy po 21 zł za GJ. Ciekawe dlaczego lokator płaci w jednej z elbląskich spółdzielni, w której są zamontowane liczniki ciepła (nie mylić z podzielnikami) 33zł za GJ plus opłata stała cołoroczna 0,65 zł za metr kwadr (dla mieszk ok 55 metr kw na miesiąc 35zł). No i za podgrzanie zimnej wody też każdy płaci osobno. W mieszkaniach, gdzie nie ma liczników lokator po prostu jest nieświadomy czy prawidłowo płaci za ciepło. Ciekawe dlaczego są takie różnice między sprzedażą energii cieplej przez EC a opłatami przez ostatnich odbiorców, czyli lokatorów mieszkań. Można sie tylko domyślać. A wszystko w kontekście wypowiedzi p. Dębskiego, że przecież chodzi o pozytywne efekty dla mieszkańców Elbląga. Zgadzam się również, że zbędna to inwestycja, bo taniej dla lokatora nie będzie, chyba, że mieszkaniec sam bezpośrednio płaciłby firmie produkującej ciepło (tak jak za prąd, tylko zainstalować liczniki) i okazałoby się, że EC też ma tanio w porównaniu z dotychczasowymi opłatami. Warto panie Dębski tym się zainteresować, a zdobędzie pan sympatię mieszkańców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lokatorka SM(2003-10-25)
 • czy aa to anonimowy alkocholik. Miłość do faceta, który doprowadził do upadku jedego z największych zakładów pracy w Elblągu (BROWAR), NAJWYRAŹNIEJ ODBIŁA SIĘ NA TRZEŹWEJ OCENIE OTACZAJĄCEGO cie ŚWIATA. Weź pod uwagę fakt, że taka inwestycja to nowe miejsca pracy i konkurencja, a ta wyjdzie tylko na dobre nam czyli mieszkańcom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rafal L.(2003-10-26)
 • Już te nowe miejsca pracy miały być w Stoczni Rzecznej,a jeżeli chodzi o buble to most i cała trasa to czym jest?????????????????
 • Rafał L. - bardzo niegrzecznie - w stosunku do aa- , a poza tym zupełnie mijasz się z prawdą, mam nadzieję że z powodu niedostatecznego rozeznania sprawy.
 • Podzielam zdanie niektórych moich przedmówców. Najlepszy jest monopol. Cymes
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Janusz(2003-10-27)
 • do aa - nienawiść zaślepia!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik(2003-10-28)
Reklama