UWAGA!

Czerwiec pod znakiem inwestycji drogowych

 Elbląg, Czerwiec pod znakiem inwestycji drogowych

W czerwcu rozpocznie się przebudowa kilku ważnych dróg wojewódzkich w okolicach Elbląga. Przeprowadzone zostaną również mniejsze, ale nie mniej potrzebne lokalnym społecznościom inwestycje komunikacyjne.

Kilka odcinków dróg czekają większe remonty. Wzmacniana będzie konstrukcja nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 505 Frombork – Młynary – Pasłęk (odcinkami), droga nr 526 Buczyniec – Gołutowo oraz droga nr 509 w Młynarach. Koszt robót szacuje się odpowiednio na 1,4 mln zł, 600 tys. zł oraz 3 mln zł. Przebudowana zostanie również droga nr 506 na odcinku Chruściel – Piórkowo. Inwestycja ma wartość 1,7 mln zł.
       - Już w czerwcu wchodzimy z robotami na kolejne odcinki tras w okolicach Elbląga, rozpoczynamy też budowę chodników i zatok autobusowych - mówi marszałek Jacek Protas. - Jednocześnie jeszcze latem i zaraz po wakacjach zamykamy kilka dużych inwestycji na odcinkach: Elbląg – Tolkmicko – Pogrodzie, węzeł S7 – Pasłęk, Pasłęk – Orneta oraz Rychliki – Jelonki.
       Na liście inwestycji znalazły się zatoki autobusowe i chodniki w ciągu drogi nr 504 w miejscowości Stępień, chodniki w ciągu drogi wojewódzkiej nr 504 w Braniewie oraz drogi nr 527 na odcinku Pasłęk – Rzędy. Zatoki autobusowe zbudowane zostaną również w Piastowie oraz w Krzyżewie przy drodze wojewódzkiej nr 504. Koszt poszczególnych robót waha się od 100 do 600 tys. zł.
       Środki na remonty i inwestycje pochodzą z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego. W kosztach partycypują również zainteresowane miasta i gminy oraz starostwo elbląskie.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...