UWAGA!

Czy znajdzie się chętny na budynek przy Trybunalskiej?

 Elbląg, Czy znajdzie się chętny na budynek przy Trybunalskiej?
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Władze Elbląga szukają inwestora, który kupi od samorządu budynek przy ul. Trybunalskiej 7, gdzie przed laty mieściła się siedziba PZU. Cena wywoławcza – 3 mln złotych.

O pustym od kilku lat budynku przy ul. Trybunalskiej 7 pisaliśmy wielokrotnie, ostatnio w lipcu ubiegłego roku. Przypomnijmy, że miasto kupiło go od PZU razem z budynkiem przy ul. Łączności za 1,3 mln zł. Rada Miejska zgodziła się pod koniec ubiegłego roku na sprzedaż obu nieruchomości. Jako pierwsza pod młotek idzie była siedziba PZU.

Rzeczoznawcy określili cenę wywoławczą na 3 mln złotych. - Budynek nieużytkowany, pięciokondygnacyjny, z niewielkim poddaszem użytkowym, w 100% podpiwniczony, wzniesiony metodami tradycyjnymi. Budynek posiada dwie klatki schodowe, główną z ul. Łączności w konstrukcji żelbetowej, monolitycznej oraz drugą od ul. Trybunalskiej – czytamy w ogłoszeniu przetargowym. Powierzchnia użytkowa nieruchomości to ponad 1,7 tys. m kw. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego jest ona przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługową.

Czy znajdą się chętni inwestorzy, którzy kupią budynek przy ul. Trybunalskiej. O tym przekonamy się 9 stycznia, kiedy odbędzie się licytacja.

Przypomnijmy, że początkowo budynek przy ul. Trybunalskiej miał być wyremontowany na potrzeby urzędników i obsługi mieszkańców, ale do żadnych prac nie doszło. Miały się tu przeprowadzić m.in. departament świadczeń rodzinnych z ul. Jaśminowej, Zarząd Budynków Komunalnych z ul. Ratuszowej i Hetmańskiej, referat zdrowia z ul. Kosynierów Gdyńskich, Zarząd Dróg z ulicy Czerwonego Krzyża czy Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej z al. Tysiąclecia. Remont, co wyliczano w 2016 roku, miał wówczas kosztować 2,2 mln złotych. W przetargu, który ogłoszono w 2017 roku, oferty firm sięgnęły kwot 3,8-3,9 mln zł i prezydent zdecydował o unieważnieniu postępowania. Kolejnego przetargu już nie ogłaszano, a kilka lat później zapadła decyzja o sprzedaży nieruchomości.

Drugi z budynków, które miasto kupiło od PZU – przy ul. Łączności 3, miał być przekazany Elbląskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego do zaadaptowania na mieszkania. Z planów władz miasta też nic wyszło i ta nieruchomość również ma być przeznaczona do sprzedaży. Część pomieszczeń jest użytkowana przez najemców, którzy mają umowy z Zarządem Budynków Komunalnych.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zaraz patopolak da czadu i jemu podobni fachowcy.
 • Za takie pieniądze w centrum miasta na pewno.... Pod warunkiem, że geniusze z UM dadzą ogłoszenie wszędzie od facebooka począwszy no chyba, że jest już swój kupiec?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  6
  Kat_Na_Idiotów(2022-11-09)
 • A niemożna tego wyremontować, podzielić na mieszkania i posprzedawać ? Miasto posiada spółkę zajmująca się taką działalnością dlaczego tego nie robią?. Przy okazji do kasy miasta wpłynęło by więcej niż te 3 mln PLN. Dlaczego w tym mieście nikt nie myśli? co tu się wyrabia?
 • Już tam nie jeden zaciera ręce na intratny zarobek bo wie jak to zrobić. Obniży się tu czy tam w kolejnym przetargu i będzie git.
 • Zamiast wyremontować Trybunalską i przenieść referaty z Czerwonego Krzyża, Tysiąclecia, Jaśminowej aby oszczędzić na kosztach ogrzewania, prądu, ochrony, sprzątania, przewożeniu dokumentów z kilku budynków to rozrzutni sprzedają jeden idealnie pod urzędu potrzeby położony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  55
  2
  Zostawić Trybunalską(2022-11-09)
 • Fajny hotel z restauracją by tam pasował ale w mieście marazmu turystycznego nie ma szans.
 • @mietek22 - Przy dzisiejszych stopach procentowych zapomnij że mieszkania tam ktoś sprzeda. Jest zastój na rynku kredytów hipotecznych.
 • Zamiast poprzenosic porozrzucane po całym mieście jednostki podległe UM żeby wszystko było w jednym miejscu i nie płacić za wynajem, to ci sprzedają, glupota
 • Żądam podania rocznego kosztu utrzymania poniższych lokali, bo się okaże że remont za 4mln Trybunalskiej wyjdzie taniej niż utrzymanie kilku lokali rozrzuconych po mieście - a "Miały się tu przeprowadzić m. in. departament świadczeń rodzinnych z ul. Jaśminowej, Zarząd Budynków Komunalnych z ul. Ratuszowej i Hetmańskiej, referat zdrowia z ul. Kosynierów Gdyńskich, Zarząd Dróg z ulicy Czerwonego Krzyża czy Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej z al. Tysiąclecia. " Sprzedać pojedyńcze lokale urzędnicze i z tych pieniędzy zrobić remont Trybunalskiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  1
  Podatnik elbląski(2022-11-09)
 • @Art :) - parking chyba na dachu, brak terenu przyległego, jakiegokolwiek rozmachu, przestrzeni
 • Miało być przeniesienie departamentów, ale się okazało że miasta nie stać na remont budynku, a na polerowanie pomnikow za pół miliona to już nas stać, jak i na wiele innych "inwestycji". Z resztą po co przenosić, niech sobie mieszkańcy latają po całym mieście, zdrowsi będą.
 • kolejna mega wtopa naszych władz, ale jak za cudze się kupuje to co tam
Reklama