UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Długa droga do kąpieliska, na razie powstał zespół

 
Elbląg, Tak wygląda wizualizacja kąpieliska przy ul. Spacerowej według firmy z Gliwic
Tak wygląda wizualizacja kąpieliska przy ul. Spacerowej według firmy z Gliwic (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Prezydent powołał zespół, który ma się zająć rewitalizacją kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej. Na jego czele stanął wiceprezydent Janusz Nowak, a w skład weszli miejscy urzędnicy. Na finiszu są też negocjacje z firmą, która ma wykonać dokumentację projektową kąpieliska.

Elbląg na rewitalizację kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej chce pozyskać fundusze unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego. Najbardziej prawdopodobnym źródłem finansowania są tak zwane Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, gdzie na projekty związane z rewitalizacją dla Elbląga i okolic zarezerwowano ponad 40 milionów złotych. Preferowane będą inwestycje realizowane w partnerstwie, w oparciu o formułę konkursu architektonicznego, przyczyniające się do powstania nowych miejsc pracy i energooszczędności.
       Przypomnijmy, że konkurs na koncepcję architektoniczną kąpieliska miejskiego został rozstrzygnięty pod koniec ubiegłego roku. Zwycięzca – firma z Gliwic – jak się dowiedzieliśmy w ratuszu, kończy już negocjacje z samorządem w sprawie dokumentacji projektowej inwestycji. - Trwają procedury związane z podpisaniem umowy na dokumentację – informuje lakonicznie Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Nie czekając na ich wynik, prezydent Witold Wróblewski powołał zespół, który będzie odpowiedzialny za rewitalizację kąpieliska miejskiego. Na jego czele stanął wiceprezydent Janusz Nowak, a w skład weszli miejscy urzędnicy z kluczowych departamentów, m.in. Elżbieta Gieda, dyrektor Departamentu Inwestycji, Katarzyna Wiśniewska, dyrektor Departamentu Architektury i Urbanistyki czy Justyna Kowalczyk, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju. Jest w nim również Mirosława Grochalska, dyrektor MOPS, bo jak informują miejscy urzędnicy „projektom infrastrukturalnym współfinansowanym w ramach tego poddziałania muszą towarzyszyć projekty finansowane przy udziale Europejskiego Funduszu Społecznego, ukierunkowane przede wszystkim na niwelowanie zjawisk związanych z problemami społecznymi na danym obszarze, aktywizację społeczno-gospodarczą oraz podniesienie jakości życia lokalnych społeczności”.
       Według firmy, która wygrała konkurs na koncepcję zagospodarowania byłego kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej, pierwszy etap rewitalizacji kąpieliska miałaby kosztować 23 miliony złotych. Kwota się może zmienić, w zależności od przebiegu negocjacji między firmą z Gliwic a elbląskim samorządem. Wiadomo za to, że sama dokumentacja projektowa ma kosztować 500 tysięcy złotych., a miasto może się ubiegać o dofinansowanie inwestycji na poziomie 85 procent.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama