UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Drogi wodne otwarte na oścież

 
Elbląg, Drogi wodne otwarte na oścież

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wydłużyło czas otwarcia śluz i pochylni na drogach wodnych Dolnej Wisły. Wzrost ruchu turystycznego na szlakach żeglugowych, po zniesieniu  ograniczeń wynikających ze stanu epidemicznego, jest na tyle wyraźny, że nie ma już ekonomicznego uzasadnienia dla ograniczania dostępności śluz i pochylni - informują Wody Polskie

- Cieszę się, że żeglarze wrócili na nasze drogi wodne – powiedziała Aleksandra Bodnar, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Gdańsku. - Po długich tygodniach bezruchu nasze obiekty hydrotechniczne powoli ożywają. Jeszcze nie ma takiego zainteresowania jak w ubiegłym roku, ale jest wyraźna tendencja wzrostowa.

Aby umożliwić jak najdogodniejsze korzystanie ze śluz i pochylni, decyzją dyrektora RZGW w Gdańsku, od 6 czerwca śluzy na Pętli Żuławskiej będą czynne przez 12 godzin dziennie bez konieczności wcześniejszego telefonicznego powiadamiania obsługi. Również śluzy i pochylnie Kanału Elbląskiego dostępne będą 12 godzin dziennie. Szczegóły w komunikacie nawigacyjnym nr 10 na stronie Komunikaty nawigacyjne

Wszystkie drogi wodne w regionie Dolnej Wisły są oznakowane i przygotowane do sezonu nawigacyjnego. - Przypomnijmy, że otwarte na początku maja drogi wodne regionu Dolnej Wisły przez pierwszy miesiąc notowały nawet osiemnastokrotnie mniejszy ruch niż w ubiegłym roku. Mimo pełnej gotowości do obsługi jednostek pływających pochylnie Kanału Elbląskiego przez szereg dni nie odnotowywały żadnego ruchu, obecnie liczba jednostek wzrasta po kilka każdego tygodnia - informują Wody Polskie.

6 czerwca zostanie też otwarta dla zwiedzających Izba Historii Kanału Elbląskiego na pochylni w Buczyńcu.

Bogusław Pinkiewicz, Wody Polskie - RZGW Gdańsk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama