UWAGA!

Drugie podejście do targowiska

 Elbląg, Te wiaty mają zostać rozebrano, w ich miejsce pojawią się nowe
Te wiaty mają zostać rozebrano, w ich miejsce pojawią się nowe (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Czy uda się w tym roku zmodernizować część targowiska miejskiego przy ul. płk. Dąbka? Urzędnicy ogłosili właśnie drugi przetarg w tej sprawie. Pierwszy został unieważniony, bo kwota, którą żądał potencjalny wykonawca, była za wysoka.

W pierwszym przetargu ratusz wycenił modernizację targowiska na 1,7 mln złotych. Za te pieniądze ma być zbudowanych 12 nowych pawilonów handlowych (dotychczasowe 21 pawilony czeka rozbiórka), zadaszone wiaty z setką miejsc do handlu, nowe chodniki i jezdnia, a także oświetlenia. Milion złotych na ten cel stanowi dotacja, jaką Elbląg pozyskał z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dla miast do 200 tysięcy mieszkańców.
       Pierwszy przetarg został unieważniony, bo jedyny oferent, który w nim wystartował, zaproponował za swoje usługi 2,7 miliona złotych, o prawie milion więcej niż szacowali urzędnicy. Właśnie ogłoszono drugi przetarg. Zainteresowane firmy mają czas na przedstawienie swoich ofert do 7 lutego. Prace na targowisku mają się zakończyć w listopadzie.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Uważam że nie ma potrzeby to remontować. Rynek powinien być przeniesiony na Modrzewinę dobry dojazd więcej miejsc na parking.
 • na całym placu powinny byc zadaszone stragany, a także drogi dojazdowe. a w dni handlowe zakaz przejazdu przez teren rynku.
 • W tym miejscu powinno się wybudowac GALERIĘ ELBLĄSKĄ z nazwy bo takiej nie ma. Ogrody to ogrody i tyle.
 • Może wreszcie skończy się nagabywanie -papierosy-. Przy takiej ilości służb nie możecie sobie dać rady z tymi pseudo nierobami którzy żyją z pokątnego handlu. DO UCZCIWEJ ROBOTY a nie spekulują.
 • Targowisko można przenieść na skrzyżowanie ulic Fromborska-Ogólna koło ogródków działkowych, dobra lokalizacja, praktycznie cała komunikacja przejeżdża przez ulicę Ogólną więc nie ma problemu z dojazdem. Na terenie obecnego targowiska mogłoby powstać osiedle mieszkaniowe, albo galeria handlowa na którą Elbląg zasługuje. Moim zdaniem targowisko powinno być przeniesione w inne miejsce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  35
  jure(2018-01-25)
 • Przde wszystkim należy usunąć (ew. skorygować) znak 'zakaz wjazdu' od ulicy Robotniczej. Jest postawiony bezprawnie. Jest niewidoczny dla kierowców. Aktualnie jestem w trakcie rozprawy sądowej w sprawie właśnie tego znaku;).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  5
  Teodor89(2018-01-25)
 • Zamknąć w cholere ten rynek. Tam i tak tylko biedaki z zawady kupujo. Biedronke tam postawic
 • zal ci q. .. .. o doope sciska?nieudaczniku
 • Cała sprawa to tylko sprawa polityczno-wyborcza. Czekać należy do wyborów. Będą obiecanki nie do spełnienia. Ale tylko obiecanki. Po wyborach to co mamy teraz pozostanie nadal jak jest. Bo jak mówi nasz obecny prezydent na nic nie ma pieniędzy. Szkoda tylko że tych pieniędzt wystarcza na ich pensje. Cały problem polega właśnie na tym że oni myślą tylko o tym aby ich pensje rosły a nie na tym by ludziom żyło się lżej.
 • A o z parkingiem? Jeśli nie przybędzie miejsc parkingowych, to prędzej czy póżniej targowisko padnie, Chyba. że jest taki ukryty cel. Wpompowanie milionów nic nie da.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  6
  klientka(2018-01-25)
 • A o miejscach postojowych cicho sza. Ale i tak tej modernizacji nie będzie, czyż nie tak p. Wróblewski? A chodniki w mieście dalej nie remontowane.
 • chyba cie porombalo parking w centrum
Reklama