UWAGA!

Dwa razy więcej chętnych na staż

 Elbląg, Cieszy to, że każda z ponad 30 firm oferujących staże znalazła kandydatów - mówi Tomasz Chętnik, koordynator akcji
Cieszy to, że każda z ponad 30 firm oferujących staże znalazła kandydatów - mówi Tomasz Chętnik, koordynator akcji (fot. WS, archiwum portEl.pl)

Aż 57 chętnych na jedno miejsce – taką popularnością cieszą się niektóre staże u przedsiębiorców, którzy wzięli udział w „Grze o wakacyjny staż”. Elbląska Izba Gospodarcza zakończyła przyjmowanie ofert od młodych elblążan, 25 maja poszczególne firmy, wśród nich wydawca portEl.pl, rozpoczną rekrutację stażystów.

Do tegorocznej edycji „Gry o wakacyjny staż” zgłosiło się 129 osób, dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Każdy kandydat mógł aplikować o pięć stanowisk, wypełniając elektroniczną ankietę na stronie internetowej Elbląskiej Izby Gospodarczej, organizatora całej akcji.
       - Ankieta dotarła do około tysiąca odbiorców, 129 osób zdecydowało się ją wypełnić. Rekordowym zainteresowaniem cieszyły się dwie oferty na staż dla pracownika biurowego, na jedno miejsce przypada 57 osób. Cieszy to, że każda z ponad 30 firm oferujących staże znalazła kandydatów. Wkrótce przekażemy wszystkie złożone dokumenty poszczególnym przedsiębiorcom, którzy od 25 maja do 12 czerwca przeprowadzą rekrutację na wybrane stanowiska – mówi Tomasz Chętnik z Elbląskiej Izby Gospodarczej, koordynator „Gry o wakacyjny staż”.
       Wśród firm oferujących staże jest też Softel, wydawca Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl. Na miesięczny staż grafika zgłosiło się 7 osób, na staż dziennikarza – aż 17 osób. Wkrótce skontakujemy się z wybranymi osobami, które zaprosimy na rozmowy kwalifikacyjne.
       Lista laureatów staży ma być ogłoszona 15 czerwca. 19 czerwca odbędzie się uroczystość podsumowująca tegoroczną edycję. A w wakacje ruszą staże, z których mogły skorzystać osoby w wieku 18-30 lat, które są uczniami, studentami lub absolwentami szkół ponadgimnazjalnych lub uczelni wyższych. Staże potrwają od miesiąca do trzech miesięcy, każda osoba będzie otrzymywać wynagrodzenie – minimum 1100 zł brutto, które opłacają poszczególni przedsiębiorcy.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To będzie normalna praca od 1 dnia jak w każdej firmie z tym, że tutaj za 800 zł na rękę :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  ktosław(2015-05-18)
 • Tutaj nie chodzi o pieniądze. Wiesz ile mnie jako przedsiębiorcę kosztuje to, żeby wprowadzić takiego pracownika do pracy. Dziesiątki godzin pokazywania, przyuczania oraz mentor, który siedzi przy stażyście non stop. Za co mam płacić komuś, kto jest pierwszy raz w mojej firmie i na 100 % nie będzie mi generował żadnych przychodów. Staże są po to, żeby wzmacniać swój potencjał, kompetencje i doświadczenie. ..
 • Przedsiebiorca a tobie jak zalezy ttlko na przychodzie a nie na dochodzie to powodzenia w biznesie zycze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  kupers(2015-05-18)
 • sklep z ciuchami ? aż tak poważne operacje są w nim wykonywane ?
 • Za dużo gdybasz. Chcesz mieć pracownika w Elblągu na stałe? To szukaj takiego co ma kredyt mieszkaniowy. Każdy inny Ci nawieje do 3miasta lub innej metropolii.
 • Poczekajcie, niedługo 100tys. miejsc pracy :)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Eeeeee(2015-05-18)
 • ktosław ----- Ty chyba sam siebie nie lubisz a innych ludzi to już na pewno, biedny człowiek. .. ..
 • a ja chętnie pójdę na staż na kierowcę C+E na trzy miesiące (albo więcej) a potem do Anglii bo tam są większe pieniądze, może jest jakiś chętny pracodawca który weźmie mnie na staż z UP
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  gość123456(2015-05-18)
 • też zaczynałam od stażu z UP. mówienie o tych stażach, że to dobry start, to jakiś żart. jest to dobry wyzysk. rozumiem niskie wynagrodzenie przez pierwszy miesiąc, gdy pracownik poznaje swoje obowiązku, al nie przez 3 albo nawet 6 miesięcy. byłam taką frajerką, że za pół darmo pracowałam. teraz po kilku latach pracy zawodowej mogę stwierdzić, że nie ma sensu łapanie się za takie staże, zwłaszcza w instytucjach publicznych, bo tam zwykle nie ma perspektyw na pracę na stałe, a już na pewno na dobrze płatną pracę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  fikcja(2015-05-18)
 • z braku laku dobry kit
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  fikcja(2015-05-18)
 • Niby po czym to stwierdzasz?
 • jak wybrać odpowiedniego stażystę jak w Elblągu kandydaci mają trudności czytania ze zrozumieniem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  jolika(2015-05-19)
Reklama