UWAGA!

Działka przy starej pętli tramwajowej na sprzedaż

 Elbląg, To teren przeznaczony na sprzedaż
To teren przeznaczony na sprzedaż (fot. Anna Dembińska)

Miasto chce sprzedać działki przy skrzyżowaniu ul. Robotniczej i Obrońców Pokoju. Niezabudowany teren o powierzchni ok. 2 tysięcy metrów kwadratowych znajduje się przy starej pętli tramwajowej. Ma tu powstać zabudowa usługowa.

Przetarg w sprawie sprzedaży działki odbędzie się 20 grudnia. Cena wywoławcza nieruchomości to 840 tys. zł netto (plus VAT). Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego z 2010 roku jest ona przeznaczona pod zabudowę usługową. Znajduje się przy terenie starej pętli tramwajowej tuż obok sklepu PSS Społem.

- Nabywca będzie zobowiązany do ustanowienia na nieruchomości, będącej przedmiotem przetargu, służebności polegającej na prawie przejścia i przejazdu przez teren działki nr 446/1, na rzecz każdoczesnego właściciela /współwłaściciela /użytkownika wieczystego działek nr: 446/2, 379/1. Opisana służebność ustanowiona zostanie aktem notarialnym zbycia nieruchomości, stanowiącej przedmiot przetargu – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany do rozpoczęcia inwestycji do końca 2025 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2027 roku. - Za rozpoczęcie zabudowy uważa się wybudowanie fundamentów, a za zakończenie zabudowy uzyskanie pozwolenia na użytkowanie – informują urzędnicy w ogłoszeniu przetargowym.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama