UWAGA!

Dzień Otwarty w mleczarni w Młynarach

 Dzień Otwarty w mleczarni w Młynarach

W sobotę 20 czerwca Spółdzielcza Mleczarska Spomlek zaprasza mieszkańców Elbląga, Młynar i okolic na Dzień Otwarty. Podczas odwiedzin serowarzy zdradzą wiele ciekawostek ze świata serów żółtych.

To jest wspaniała okazja, żeby zobaczyć jak powstają znane i lubiane sery dojrzewające typu szwajcarskiego (Radamer) i holenderskiego (gouda, holender). Goście zobaczą jak wygląda droga od przyjęcia mleka poprzez jego ocenę fizyko-chemiczną i mikrobiologiczną, obróbkę termiczną mleka oraz cały proces wytwarzania sera żółtego do uformowania w eurobloku, a następnie proces jego solenia i dojrzewania do gotowego wyrobu na sklepowej półce. Będzie możliwość porozmawiania z pracownikami zakładu oraz uczestniczenia w degustacji naszych produktów. Serowarzy zdradzą wiele ciekawostek ze świata serów żółtych.

 


       Spomlek otworzy swoje bramy dla zwiedzających o godz. 10.00, 10.30, 11.00, 11.30. Każda grupa będzie liczyć ok. 20 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń! Aby zapisać się na listę zwiedzających należy zadzwonić pod numer 501-986-086 (w godz. 7.00-15.00). Zapraszamy!
      
       Wcześniej Elbląska Spółdzielnia Mleczarska (ESM), od 2010 roku zmodernizowany, nowoczesny zakład mleczarski Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, wyspecjalizowany w produkcji serowarskiej, przerabiający ponad 200 tys. litrów mleka na dobę i wytwarzający około 20 ton sera dojrzewającego. Zakład zatrudnia 115 pracowników z powiatu elbląskiego. W zakładzie w Młynarach powstają sery znane konsumentom w całej Polsce, oferowane pod marką Serenada.


       -------- Reklama -------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie