UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • @klmm ty się znasz na wszystkim. To może podaj numery w totka na najbliższe losowanie. A sprawa nie jest oczywista. jest opracowanie wydz. elektrotechniki PG w tej sprawie i np. samochody elektryczne wytwarzają więcej CO2 niż spalinowe. Gdyż u nas ponad 80 % energii elektrycznej pochodzi z węgla. Druga sprawa - energii elektrycznej mamy "na styk" i skąd wziąć na samochody elektryczne ? Trzecia sprawa jeśli miałoby by być dużo samochodów elektrycznych to cały system energetyczny do wymiany - olbrzymie pieniądze. Po czwarte samochody elektryczne - obecnie są duuuużo droższe od spalinowych i ktoś musi za to zapłacić. Po piąte samochody autonomiczne to chory pomysł chorych ludzi.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    13
    4
    wredny_typ(2019-01-21)
  • @wredny_typ - Do tego czepiają się aut, a niech zobaczą na inne środki transportu ile wytwarzają CO2.Ostatnio czytałem, że jeden z największych statków turystycznych wytwarza tyle CO2 dziennie co 2 miliony diesli dziennie. Teraz policzmy ile mamy statków, samolotów, a nagle samochody okazują się malutką cząstką zanieczyszczenia :D Wiadomo, zawsze warto zmniejszać zanieczyszczenie, ale powinni zaczynać wpierw tam gdzie najwięcej można usunąć :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    1
    kapusta(2019-01-21)
  • @wredny_typ - Nie znam się na wszystkim. Tu akurat jestem przygotowany. Wpis mój odwołuje się do człowieka znającego sprawę od kilkunastu lat, teoretycznie (inż. elektryk) i praktycznie ( kilkadziesiąt konstrukcji jeżdżących po drogach). Podobne konstrukcje naśladujące konstrukcje Pana Zbyszka w ilościach jednostkowych wykonała Politechnika Gdańska i Akademia Morska w Gdyni. Jednak osiągi i waga konstrukcji są gorsze. Nie pisze dalej bo jest mi znany stan energetyki w Polsce. .. ..
Reklama