UWAGA!

E-region powiatu elbląskiego: usługi dla przedsiębiorców

 E-region powiatu elbląskiego: usługi dla przedsiębiorców

W obecnych czasach samorządy chcąc rozwijać gospodarczo region muszą skutecznie konkurować o przedsiębiorców, wprowadzając różnego rodzaju rozwiązania, które mogą pomóc w przyciągnięciu lub ich zatrzymaniu. Jednym z takich narzędzi jest szeroka gama e – usług, które w efektywny sposób upraszczają i skracają procedury administracyjne.

Z drugiej zaś strony oczekiwania klientów (przedsiębiorców) rosną bardzo szybko. Wymagają oni, aby Urząd dostępny był przez 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę. Z tych względów Powiat Elbląski podjął się realizacji projektu „E-region powiatu elbląskiego: usługi dla przedsiębiorców” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013. Ogólna wartość projektu wynosi 1.682.027,46 zł, a uzyskana kwota dofinansowania: 1.429.723,34 zł.
       Projekt realizowany jest w okresie sierpień 2012r. – czerwiec 2013r., głównie w Starostwie Powiatowym w Elblągu, choć jego oddziaływanie obejmie cały obszar powiatu.
       Zakupiono nowoczesny, wysokiej klasy sprzęt teleinformatyczny, na bazie którego zostaną stworzone interaktywne tematyczne portale internetowe: gospodarczy, turystyczny, drogowy oraz moduły: analityczny i statystyczny, urbanistyki, stacji kontroli pojazdów, zamówień publicznych, geodezyjny – mapy cyfrowe, geodezyjny – operaty techniczne, środowiskowy i ankietowy.
       I tak np. portal gospodarczy stworzy możliwość wyszukania przedsiębiorcy z terenu Powiatu według branży i wpisu, możliwość wydrukowania wpisu do Rejestru, a także będzie zawierał szereg przydatnych informacji w prowadzeniu działalności gospodarczej.
       Portal turystyczny będzie umożliwiał wyszukanie firmy z branży turystycznej wg rodzajów działalności, jednocześnie będzie posiadał również informator turystyczny wraz z e - przewodnikiem, a także pozwoli przedsiębiorcy dokonać zgłoszenia konkretnego wydarzenia poprzez system e – kalendarz.
       Z kolei portal drogowy będzie dawał możliwość sprawdzenia, które drogi powiatowe są wyłączone z ruchu ze względu na remonty bądź inne zdarzenia, z uwzględnieniem zalecanych objazdów, ograniczeń przejazdów pojazdów wysokich, będzie zawierał informacje o parkingach, mapę stacji paliw, a także pozwalał na wyznaczanie najkrótszej trasy.
       Wdrożone moduły usprawnią pracę Urzędu, moduł geodezyjny – operaty techniczny pozwoli na digitalizację danych obecnych i przyszłych, ewidencję operatów według lokalizacji, a także udostępnianie operatów zainteresowanym przez dodatkowy interfejs.
       Uruchomiony zostanie również system powiadamiania e-mail o szerokim spektrum funkcjonalności: począwszy od informacji o klęskach żywiołowych poprzez informacje o zdarzeniach gospodarczych (np. przetargach), skończywszy na informacjach o imprezach kulturalnych i wydarzeniach w regionie.
       Dzięki wdrożeniu projektu mieszkańcy powiatu elbląskiego będą mogli załatwiać wiele spraw bez konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie, podniesie się poziom jakości obsługi przedsiębiorców. Usprawniona zostanie obsługa interesantów i znacznemu skróceniu ulegnie czas załatwiania poszczególnych spraw.
       Celem długofalowym jest rozwój gospodarczy Powiatu Elbląskiego realizowany poprzez podniesienie jego atrakcyjności i promocję. Założeniem przedsięwzięcia jest wszak wprowadzenie e – usług dla przedsiębiorców i intensyfikacja rozwoju wysokiej jakości usług cyfrowych i aplikacji dla MSP funkcjonujących na terenie Powiatu.
      

      
-------------reklama--------------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie