UWAGA!

Elbląg składał lepsze wnioski…

 
Elbląg, Elbląg składał lepsze wnioski…

Firmy w Olsztynie otrzymały dofinansowanie w ramach RPO obowiązującego na lata 2007-2013 w kwocie ponad 304 mln zł, w Elblągu ponad 63 mln zł. Złośliwi twierdzili, że elbląskie wnioski były dyskryminowane w Olsztynie, dlatego taka różnica w przyznanych kwotach. Postanowiliśmy sprawdzić skąd taka duża rozbieżność.

Okazało się, że w ramach RPO w Olsztynie złożono 740 wniosków o przyznanie dotacji, w Elblągu tylko 190. Na pocieszenie nasze wnioski miały lepszą jakość, bo ponad 51 proc. wniosków otrzymało dofinansowanie, podczas gdy olsztyńskie wnioski 45 proc.
       Wniosek - musimy być bardziej aktywni na tym polu – nasi sąsiedzi z Olsztyna mogą być dla nas przykładem.
       Miasto rozwija się, gdy firmy inwestują. Środki UE są bardzo dobrym motywatorem do realizowania inwestycji, więc już dzisiaj warto zdobywać wiedzę ku temu potrzebną.
       Z tego powodu na Forum Inwestorów organizowanym przez Elbląską Izbę Gospodarczą O.RIGP w środę 18 czerwca w Elbląskim Parku Technologicznym postanowiliśmy zaprosić przedstawicieli Departamentu Polityki Regionalnej, którzy powiedzą jakie będą możliwości korzystania ze środków UE w najbliższych latach.
       Serdecznie zapraszam – zapisy przez stronę.
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym spotkania

      
Krzysztof Ciuła, Elbląska Izba Gospodarcza O.RIGP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • KTO przykładem dla Elbląga????- olsztyn ????wolimy POMORZE zapomnieliście piszacy artykuły w tym Elblągu. Jeszcze troche przyjdzie referendum i pożegnamy te bagna raz na zawsze.
 • Walić tą wioche!!! Złodzieje!olsztyńskie łajno nas jawnie okrada!!! Jesteście mediami, tak? Nic nie ma takiej siły przebicia...nagłośnić sprawę!!! Przecież kazdy w tym mieście nie cierpi tej wsi!! Odseparować sie od niej!utworzyć województwo żuławskie - to jedyna szansa dla Elbląga
 • Nikt nikogo nie okrada, proszę zapoznać się z zasadami oceniania projektów w ramach RPO! To nie jest arbitralna decyzja Marszałka, ale transparentny konkurs. Olsztyn potrafił to zrobić lepiej, na większą skalę - trollom polecam wziąć się do roboty, Olsztyn jakoś potrafi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  7
  zniesmaczony_ignorancją_Eg(2014-06-16)
 • zniesmaczona arogancją, ignoruję powyższy wpis! Elbląg był zawsze dumnym miastem, suwerennym i pora powrócić do historycznych korzeni, pracujmy dla siebie a nie warmińskiego budżetu!!! Targowica pisowska sprzed lat wciąż zbiera żniwa, Olsztyn dorobiony a Elbląg dogorywa. ..
Reklama