UWAGA!

Elbląg w gronie najlepszych

Elbląg znalazł się w gronie czterech miast w kraju, które otrzymały wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie "Miasto - partner Unii Europejskiej".

Honorową nagrodę Związku Miast Polskich obok Elbląga otrzymały: Lębork, Piotrków Trybunalski i Poznań.
     Elbląg uhonorowano za dotychczasowe inwestycje i edukację ekologiczną oraz współpracę z miastami partnerskimi. To już kolejna prestiżowa nagroda dla Elbląga. Od 1999 roku miasto zdobyło wyróżnienia m.in. w konkursie organizowanym przez Unię Europejską "Miasto a wymagania Unii Europejskiej” i w konkursie Związku Miast Bałtyckich. Dwukrotnie Elbląg był laureatem konkursu Gmina Przyjazna Środowisku. Konkurs ten odbywał się pod patronatem Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. W 2000 roku natomiast Rada Europy nagrodziła miasto prestiżową Flagą Europy.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jakim kosztem? Obecna Rada Miast pozostawia 34 milionów złotych DŁUGU, nowej Radzie. Tak, tak, szanowni Państwo, ta sama SLD, która szczyci się tyloma zasługami dla miasta nie raczy nawet powiedzieć, że wszystkie remonty i inicjatywy wykonuje na koszt Rady, którą dopiero wyłonimy w wyborach. 34 miliony złotych DŁUGU ... To bilans SLD, a raczej rachunek za sprawowanie władzy dla elblążan. Ach ... bym zapomniał, jeszcze 19 milionów złotych długu ZBK.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dobry księgowy(2002-09-12)
 • Ale jakie to poprawne: "miasto partner Unii Europejskiej". Dziękuję za informację o długach po rządach SLDUP. To jest konkret nie do podważenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2002-09-12)
 • Faszyści!!! Powinno się ich wszystkich postawić pod mur!
 • Na koniec kadencji chcą jeszcze zaciągnąć kredyt 2,2mln zł na kupno obiektu przy ul Wigilijnej po dawnym POLCOTEXIE. Niby na Bibliotekę Pedagogiczną na którą obiekt powinien zapewnic wojewoda. Ale to znów prywata SLD-SLD, koleś-kolesiowi, reka - ręke myje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zażenowany(2002-09-13)
 • Znam tyle przekrętów SLDowców, że mi się nuż w kieszeni odbezpiecza, mam utopijne mażenia, że jednak ktoś ich kiedyś pod mur postawi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Oszukany(2002-09-13)
 • ELBLĄG LUDZI MĄDRYCH I DECYDENTÓW 40 lat temu apelowano do rodziców, dzieci, dzieci, dzieci... Wszędzie dużo mówiło się i mówi o bezpieczeństwie dzieci, a tymczasem XXI wiek a tu na uliczce (utwardzonej prywatnie przez mieszkańców- miasto łaskawie zafundowało ułożenie!), bez chodnika, barrrrrrrdzo wąskiej, po której przechodzą dzieci z osiedla przy Młynie (działkami) do okolicznej szkoły, na której bawią się dzieci ( gdześ w końcu muszą, a na smyczy chodzić nie chcą), skierowano ruch miejski całego miasta. Dyrektor szkoły przekazał nawet mapki, szczegółowo opisując dojazd do szkoły - właśnie tą uliczką!!!! Teraz wszyscy, którzy nie wiedzieli, że mogą tędy przejeżdźać już wiedzą!!!! Szeroka, dojazdowa ulica została okrojona. Zrobiono chodnik. Dziekujemy Dyrektorwi Szkoły i Inżynierii Miasta!!! (z odpowiednich źródeł wiemy, że maczali w tym palce też wyżsi... ). Wykazaliście się naprawdę inteligencją ogromną. Mowa cały czas o uliczce Świętego Floriana!!!! Naszych pism i próśb nie słyszycie. Macie rację, brak innej alternatywy, zaszłości - wszystko to wiemy. Na razie nie żyje tylko jeden człowiek, którego wypchnięto z auta (pijani młodzi ludzie), który odbił się od ogrodzienia i wpadł pod koła... wkurzony (2002-09-13) -------------------------------------------------------------------------------- Uważajcie decydenci, bo niedługo zaczną mówić do was dzieci!!! A jest ich gromadka. Podobno oni są najważniejsi. Może to tylko slogany? Zobaczymy co im odpowiecie. Teraz, gdy przejeżdźa auto jedno po drugim, dzieci modlą się do świętego Floriana, aby miał je w swojej opiece i na wszelki wypadek wskakują na płoty. Gorzej z tymi, którzy mają obok płot betonowy. Tych kierowców którzy nie wiedzą upominam, że po ulicu oznaczonej znakiem "Strefa zamieszkania" mogą poruszać się dzieci, bez opieki dorosłych do lat siedmiu. Zabijesz dziecko, pójdiesz siedzieć!!!!!!!!!!!!!!!!! szkoda słów
 • Wyróżnienie miasto otrzymało dzieki upadkowi najlepszej firmy budowlanej w Elblagu......Elbrolowi........ no i oczywiście dzieki zasłudze w tej upadłości jej Prezesa Pana Janusza Nowaka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeszcze pracodawca(2002-09-17)
 • Te wszystkie tytuły dla miasta są z pewnością powodem do dumy dla..., no właśnie dla władz czy mieszkańców? co z tych tytułów ma mieszkaniec Elbląga? kolejne fety organizowane przez władze miasta z okazji przyznawanych tytułów ( część z nich pochodzi prosto od kolegów partyjnych) przypomina mi minioną epokę, kiedy łajba szła na dno a orkiestra ciągle grała. Bardziej interesuje mnie co się dzieje z kasą miasta. Po ujawnieniu długu w ZBK panowie z SLD nabierali wody w usta. Oni tacy elokwentni, postępowi nie mogli wykrztusić słów prawdy. Sporządzali jakieś tajne raporty - przed kim je utajniali? - jednak powoli sprawa wychodzi na światło dzienne. Co i rusz dowiaduje się, że dług ZBK-u jest coraz większy, a jaki jest naprawdę? tego dowiem się - mam nadzieję- po wyborach.
Reklama