UWAGA!

Elmeat dostał szansę

Zakłady Mięsne w Elblągu rozpoczęły układy z wierzycielami. Ponad 200 wierzycielom, w tym ZUS-owi, zakład winny jest ponad 2 mln złotych. - Uważamy, że jest szansa na uratowanie firmy - mówi prawnik Elmeatu, Grzegorz Włodarczyk.

Decyzja elbląskiego sądu gospodarczego pozwala na wstrzymanie likwidacji jednego z najstarszych zakładów w regionie. W czasie trwania postępowania
     układowego zarząd spółki nie będzie mógł podejmować żadnych istotnych dla jej losów decyzji (np. zaciągnięcie kredytu), ale w przeciwieństwie do
     likwidacji - będzie pracować normalnie.
     W najbliższych dniach wierzyciele otrzymają od władz spółki propozycje spłaty długów. Ustalona także zostanie pełna lista zobowiązań zakładu.
     - Przystąpienie do układów jest naszym przyznaniem się do istnienia długów i chęci ich spłaty - wyjaśnia Grzegorz Włodarczyk. - Także sąd gospodarczy (który zajmuje się problemami zakładów - red. ) przyznał, że długi nie są spowodowane działaniami wewnątrz firmy, ale wynikły z zewnętrznych przyczyn.
     40 procentowy spadek sprzedaży mięsa i powstanie długów zarząd Elmeatu tłumaczy załamaniem handlu z Rosją i strachem, jaki w regionie i kraju wywołała choroba szalonych krów.
     Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że swoim wierzycielom zakłady zaproponowały rozłożoną na raty spłatę połowy należności.
     - Scenariusz może być taki - mówi mecenas Włodarczyk - jeśli wierzyciele zgodzą się na układy, to jest szansa na wyjście z kryzysu. Jeśli nie - choć jesteśmy przygotowani na rozpoczęcie spłaty długów, to żądanie ich natychmiastowej wypłaty może oznaczać koniec zakładów.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • to oznacza że elmit nie będzie mógł sprzedać ziemi ani budować nowego zakładu to decyzja słuszna bo zapobiegnie wyprowadzaniu kapitału przez zarząd i ochroni pracowników . Z nowych zakładów i tak nic by nie było a pieniądze z leklerka 3 mliony zł + jeszcze 2 mli zostału przejedzone na płade3 i premie dla swietnie zażądzającej kadty kierowniczej .
 • Zgodnie z uchwałą WZA ELMEAT środki finsnowe w kwocie 4,0 mln zł przekazane będą na realizację nowega zadania inwestycyjnego . Pozostała kwota przezanzcona będzie na koszty restrukturyzacji spólki i dostosowanie jej do nowych warunków funkcjonowania , a także na zasilenie własnych środków obrotowych . Kapitały oborotowe z nowej emisji akcji w całości przeznaczone zostana na budowe nowego zakładu mięsnego przy ulicy Mazurskiej .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  R. N. Elmeat SA(2001-12-17)
 • a to już nie jest potrzebne 80 000 000
 • Panie Zieliński, panie Prezydencie, elbląscy Radni, zwracam się do was z zapytaniem czy chcielibyście mieszkać 100 metrów od hipermarketu gdzie dostawa towarów trwa na okrągło 24 godziny, jeżeli nie chcielibyście to i nas mieszkańców Żeromskiego nie uszczęśliwiajcie takimi „ulepszeniami” komunikacyjnymi. Myślę, że chłopi wokół Elbląga mają ziemi na sprzedaż pod dostatkiem,jadąc siódemką widać rozciągające się po horyzont ugory, może tam powstać i 10 hipermarketów gdzie płaczki, którym brakuje towarów w elbląskich sklepach a zabraknie i w hipernovej na „Zawadzie” będą mogli wyjechać na zakupy. Kilometrowa wycieczka za miasto dobrze im zrobi,przewietrzą sobie przy okazji mózgi. Może przy okazji zrozumieją jak ważne jest to by w elbląski handel inwestował przede wszystkim rodzime elbląskie firmy, bo tylko wtedy pieniądze wypracowane w naszym regionie pozostaną w nim nadal.Oczywiście nie należy dopuszczać do monokultury, ale wpuszczanie do centrum miasta trzech sieci handlowych o kapitale Niemieckim Francuskim i zraelskim przy jednoczesnym blokowaniu rodzimym kupcom jakiejkolwiek możliwości inwestowania w handel wielkopowieszchniowy na terenie Elbląga ( uchwała rady miejskiej o możliwości wybudowania w ciągu następnych pięciu lat wyłącznie hipermarketów tych trzech firm ) to ewidentnie chorobliwa i samobójcza dewiacja. Swoją drogą ciekawi mnie to, że niby głosy ludu nie chcą wyjechać na zakupy kilometr za Elbląg a muszą je robić właśnie przy Żeromskiego przez nich argumenty wcale nie polemizują z problemem przedstawionym w artykule tzn sprawą samej lokalizacji skupiają się na próbie udowodnienia, że tylko Hipermarkety usytuowane w centrum miasta,zapewnię stałą dostępność rękawiczek skarpet i jogurtów Przestańcie mówić nam, co jest dla nas lepsze chyba, że sami chcecie zamieszkać przy Żeromskiego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  LOKALNY(2001-12-18)
 • LOKALNY się rozpisał, a to takie ble, ble, ble. Do kogo on to pisał? Do władz miasta? Przecież to cośtam cośtam żenuła. Do mieszkańców Elbląga? Założę się, że nawet pracownicy miejscowych sklepików będą kupowali w hipermarketach. BO BĘDZIE TANIEJ. A patrioci lokalni? a kto by się nimi przejmował! Ty LOKALNY chłopie weź lepiej zaapeluj do miejscowych handlarzyn, o mądre ustalanie cen, wtedy żaden hipermarket się tu nie utrzyma.
 • Popieram wypowiedź :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pułkownik Sanders(2001-12-19)
 • ale którą
 • :) marychę teżpalą wszyscy ale nie wszystkim ona służy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lokalny(2001-12-20)
 • Jo nie polę (marychę widziołęch na filmie tylko), za to specjalek mocny (mniam, mniam) dobrze mi służy- pozwala nabrać dystansu do takich np. lokalnych (co może im tylko wyjść na zdrowie).
Reklama