UWAGA!

Ferie pod Skrzydłami Lwa

2013-01-14
07:00

Zbliżają się ferie, czas zimowego odpoczynku i rodzinnych wyjazdów. Coraz chętniej wybieramy się poza granice naszego kraju. Dzisiaj porozmawiamy z przedstawicielem firmy Generali Panem Wojciechem Stojek o tym jak ustrzec się wydatków w razie wypadku lub choroby, która może przydarzyć się w czasie takiego wyjazdu.

Kto powinien wykupić takie ubezpieczenie?
       Ubezpieczenie podróży zagranicznych zapewnia kompleksową ochronę wszystkim osobom wyjeżdżającym zagranicę, bez względu na to czy jadą na wakacje, do pracy, na wyjazd służbowy czy aktywnie uprawiają sport.
      
       Jaki jest zakres takiego ubezpieczenia?
       Zakres ubezpieczenia jest bardzo szeroki i obejmuje między innymi koszty leczenia, transport powrotny do miejsca zamieszkania, transport zwłok do kraju, pomoc w przypadku kradzieży lub utraty bagażu, pomoc w przypadku opóźnienia lotu, pomoc prawną, pomoc tłumacza, odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym. Klient może liczyć na pomoc w dobraniu najdogodniejszego dla niego zakresu i sumy ubezpieczenia. Dzięki temu zawsze czuje się w podróży pewnie i bezpiecznie.
      
       Na co konkretnie mogą liczyć osoby wyjeżdżające za granicę w celach wypoczynkowych?
       Dla osób wyjeżdżających w celach wypoczynkowych przygotowaliśmy bardzo szeroki zakres ochrony, między innymi: dojazd lekarza z najbliższej placówki służby zdrowia do miejsca zakwaterowania, jeśli wymaga tego stan zdrowia poszkodowanego, pomoc w przypadku kradzieży lub utraty dokumentów, pokrycie kosztów pobytu i transportu osoby towarzyszącej w czasie podróży, opieka nad niepełnoletnimi dziećmi towarzyszącymi Ci w podróży w przypadku Twojego pobytu w szpitalu.
      
       Zima to czas na wyjazdy w góry. Czy osoby wyjeżdżające do popularnych kurortów górskich na narty też są objęte ubezpieczeniem?

       Oczywiście, osoby wyjeżdżające na narty są o wiele bardziej narażone na ryzyko wypadku lub kontuzji. Dla takich osób mamy przygotowane dodatkowe warianty ubezpieczenia, które obejmuje pokrycie kosztów poszukiwań i ratownictwa w górach, ochrona od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobom trzecim, ubezpieczenie od kradzieży sprzętu sportowego czy w przypadku nieszczęśliwego wypadku w czasie amatorskiego uprawiania narciarstwa lub snowboardu pomoc w organizacji kontynuacji leczenia na terenie Polski.
      
       Posiadam ubezpieczenie w NFZ. Czy w takim przypadku takie ubezpieczenie jest konieczne?

       Ubezpieczenie turystyczne jest ubezpieczeniem dobrowolnym, jednakże posiada dużo większy zakres ochrony niż ubezpieczenie oferowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dodatkowo w niektórych krajach ubezpieczenie turystyczne gwarantuje nam bezpłatne świadczenia, mimo iż mieszkańcy danego państwa muszą za nie płacić. Takim przykładem jest pokrycie kosztów ratownictwa górskiego, które w Polsce jest bezpłatne, a w innych krajach koszt ponosi ratowany bądź rodzina poszkodowanego.
      
       Ile kosztuje takie ubezpieczenie?

       Cena za ubezpieczenie turystyczne jest kalkulowana indywidualnie i zależy od wielu czynników takich jak cel podróży, zakres ubezpieczenia, okres wypoczynku. Mogę zapewnić, że oferta firmy Generali w tym zakresie jest bardzo atrakcyjna, a każdy, kto przyjdzie z wydrukowanym artykułem dostanie dodatkowo 20% zniżki.
      
       Co zrobić jak będziemy mieli wypadek?

       Po zdarzeniu w miarę możliwości powinniśmy zadzwonić do Centrum Pomocy Generali pod numer +48 22 521 05 95 i powiadomić o wypadku lub chorobie. Pracownik Centrum Pomocy udzieli instrukcji jak należy postępować dalej.
      
       A co w przypadku, kiedy nie jesteśmy w stanie zadzwonić do Centrum Pomocy?
       Jeżeli stan naszego zdrowia nie pozwala nam na skontaktowanie się z Centrum Pomocy nie znaczy że zostaniemy bez pomocy. W takim przypadku w celu uzyskania pokrycia kosztów, jesteśmy zobowiązani powiadomić Generali o powstałych kosztach w ciągu 7 dni od daty powrotu do zdrowia.
      
       Jak kupić?
       Wystarczy przyjść do nowej siedziby Generali przy ulicy Bednarskiej 13/A w Elblągu. Znajdujemy się na Starym Mieście za Hotelem Elbląg. Można także zadzwonić do doradców Generali pod numerem 55 244 60 22 lub 510 999 355.
      
      

 


      

------------- Reklama --------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej