UWAGA!

Gdańsk stawia na handel w Elblągu

 Elbląg, Jeden z mini parków handlowych powstanie u zbiegu ulic Browarnej i Portowej, niedaleko dworca Elbląg - Zdrój
Jeden z mini parków handlowych powstanie u zbiegu ulic Browarnej i Portowej, niedaleko dworca Elbląg - Zdrój (fot. Michał Skroboszewski)

W Elblągu powstaną dwa mini parki handlowe – przy ul. Kochanowskiego i Browarnej. Oba chcą zbudować inwestorzy z Gdańska. Pierwszy z nich ma już pozwolenie na budowę wydaną przez miejskich urzędników.

Ponadpółhektarową działkę przy ul. Kochanowskiego kupiło od miasta RWS Investment Group z Gdańska za prawie 1,7 mln złotych. Ma tutaj powstać mini park handlowy dla kilku najemców. Inwestor jeszcze w grudniu otrzymał pozwolenie na jego budowę. - Czekamy na uprawomocnienie się tej decyzji. Jeśli to nastąpi, poinformujemy o szczegółach inwestycji – dowiedzieliśmy się w siedzibie gdańskiej spółki.
       Obiekt handlowo-usługowy ma powstać na działce, na której obecnie znajdują się pozostałości pod fundamentach pawilonu, gdzie swoją siedzibę miały jeszcze kilka lat temu elbląskie organizacje pozarządowe. Ma być gotowy do końca 2020 roku. Co ciekawe, w sąsiedztwie tej działki ma również powstać supermarket, którego budowę planuje Lidl.
       To nie jedyna przedsięwzięcie gdańskich inwestorów w Elblągu w branży handlowej. Spółka Eventum, która jest powiązana z RWS Investment Group, chce zbudować mini park handlowy przy ul. Portowej/Browarnej, w sąsiedztwie supermarketu Lidl. - Wystąpiliśmy już do elbląskiego ratusza z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę. Czekamy na decyzję – dowiedzieliśmy się w siedzibie spółki.
       Działkę przy ul. Portowej/Browarnej miasto sprzedało inwestorowi w przetargu za 1,1 mln złotych. Mini park handlowy ma na niej powstać do końca 2021 roku.
      
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama