UWAGA!

Gdańskie konsorcjum wykona dokumentację dla terenów Modrzewiny Południe

 Elbląg, Gdańskie konsorcjum wykona dokumentację dla terenów Modrzewiny Południe
(fot. nadesłana)

Opracowania studyjno-koncepcyjne dla 133 ha terenów inwestycyjnych Modrzewiny Południe wykona gdańskie konsorcjum firm: AJM Sp. z o.o. oraz ZNAK Drogowa Pracownia Projektowa Tomasz Stawarz. Powstanie, m.in. projekt budowy pięciu nowych dróg zlokalizowanych w tej dzielnicy. Realizacja przedsięwzięcia ma także ułatwić przygotowanie dużych, atrakcyjnych działek przeznaczonych pod inwestycje.

Realizacja przedmiotu zamówienia będzie prowadzona etapami. Etap pierwszy to opracowanie kompleksowych badań geotechnicznych, w tym określenie warstw geologicznych, nośności gruntu, poziomu lustra wód gruntowych na całym obszarze objętym projektem. Ponadto Wykonawca opracuje dokumentację techniczno-budowlaną związaną z uzbrojeniem terenu pod inwestycje wraz z raportem o oddziaływaniu na środowisko naturalne, na odcinku ok 425 m przy ul. Kwiatkowskiego.
       W drugim etapie zostanie sporządzone studium wykonalności, w tym raport o barierach inwestycyjnych, raport o oddziaływaniu na środowisko naturalne wraz z analizą kosztowych makroniwelacji. Wykonawca opracuje dokumentację techniczną i projektowo-budowlaną związaną z uzbrojeniem terenu pod inwestycje dla czterech planowanych dróg, kanalizacji deszczowej oraz branży hydrologicznej w zakresie niezbędnej regulacji koryt cieków wodnych wraz z budową zbiorników retencyjnych. Na tym etapie zostanie wykonana również dokumentacja techniczna wstępnego rozeznania saperskiego, koncepcji dostaw potrzebnych mediów, a także opracowanie ekofizjologiczne dla obszaru objętego projektem.
       Etap trzeci to nadzór autorski, w trakcie robót realizowanych w oparciu o wykonaną dokumentację projektową.
       Zakończenie realizacji projektu planowane jest na II kwartał 2014 r. Całkowity koszt zamówienia to 969 tys. 978 zł brutto, z czego 85 proc. to środki unijne.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Przepraszam, że zapytam: czy to znaczy iż do tej pory modrzewina to była jakaś bliżej nieokreślona iluzja iluś ściśle określonych osób?
 • To mają być inwestycje pod duże działki dla konkretnych inwestorów. chodzi m. in. o nową fabrykę firmy MAAG na 500 pracowników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znafca(2013-06-03)
 • Czy to oznacza, że poprzednią, uzbrojoną w ulice i media, część Modrzewiny rozchwycili inwestorzy ? Czy też znowu wybudujemy drogi, chodniki tam, gdzie nie ma domów, a tam gdzie domy stoją, będziemy niszczyć zawieszenia samochodów na dziurawych nawierzchniach ulic i skręcać kostki na nierównych, obrzydliwych chodnikach ?
 • To ja się chyba nie znam. Miasto przejęło wiele lat temu tereny od wojska, uzbroiło je, wybudowało drogi, próbuje sprzedawać działki budowlane i teraz dopiero koncepcje i studium wykonalności. To chyba trochę od końca nasze władze zaczęły. Fajnie, że za nasze pieniądze.
 • czytajcie ze zrozumieniem "Modrzewiny południe" tamten teren co do tej pory to była Modrzewina po prostu czy jakaś inna cześć
 • Znafco podobno MAAG już się wycofał z inwestycji przez wolne działania Rada miasta, chodziło właśnie o połączenie działek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mirek1331(2013-06-04)
 • Powinni wykonać minimum -drogi, kanalizację, wodosiągi i sprzedać tanio chętnym na budowe domów jednorodzinnych, ponieważ inwestorzy przemysłowi maja dosyć terenów. Poprzednie oferty działek budowlanych były za drogie z powodu przeinwestowania, a ludności w Elblągu ubywa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jajo żółwia(2013-06-04)
 • bo najlepsze pieniądze robi się na dużych nietrafionych inwestycjach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  redrum(2013-06-04)
 • inwestorzy mają setki hektarów terenów choćby wzdłuż trasy numer 7 i to za darmo, gminy pomiędzy warszawą i Gdańskiej, za darmo przekazują grunty pod budowę dla inwestorów, niczego nie uzbrajają nic nie badają, tylko w Elblagu oszołomki myślą, że maja złote jajko, a faktycznie cała ta koncepcja Modrzewiny to jeden wielki niewypał
 • Modrzewina to kupa śmiechu; pomysł Słoniny i jego ekipy.
 • Dokładnie. .. .
 • Jak zwykle wszystko u nas jest robione na raty a nie kompleksowo. Jak można oczekiwać inwestorów, jak nie ma badan geologicznych. Gdzie była Rada Miasta i Prezydent do tej pory??? -Bezpartyjny
Reklama