UWAGA!

Gimnazjum nr 5 doczeka się remontu

 
Elbląg, Projekt elewacji autorstwa firmy Project System, źródło: www.umelblag.pl (dokumentacja przetargowa)
Projekt elewacji autorstwa firmy Project System, źródło: www.umelblag.pl (dokumentacja przetargowa)

Zabytkowy budynek Gimnazjum nr 5 przy ul. Agrykola doczeka się remontu. Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, montaż urządzeń wentylacyjnych, ocieplenie ścian zewnętrznych, wymiana stolarki okiennej to tylko niektóre prace, jakie przejdzie szkoła w przyszłym roku. Remont nie ominie także iglicy umieszczonej na dachu budynku.

Elbląskie szkoły, które objęto termomodernizacją zanotowały znacznie niższe zapotrzebowanie na energię cieplną. Oszczędności wynoszą nawet do 40 procent.
       - Wymiana starych, nieszczelnych okien oraz nowe pokrycie dachu całkowicie wyeliminowało zalewanie pomieszczeń budynku podczas opadów – wyjaśnia Marzanna Czerepko, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15, placówki, która przeszła już remont. - Ponadto szkoła zyskała na estetyce. Wygląd samego budynku oraz jego pomieszczeń znacznie się poprawił.
       Remont Gimnazjum nr 5, finansowany m.in. z miejskiego budżetu, przeprowadzi Przedsiębiorstwo Budowlano–Montażowe „Elzambud” Sp. z o.o., które zostało wyłonione w drodze przetargu.
       W najbliższym czasie zostanie z wykonawcą zawarta umowa na realizację prac przewidzianych remontem. Są to prace związane z ociepleniem budynku oraz zabezpieczeniem przed utratą ciepła: ocieplenie ścian zewnętrznych, stropodachów; malowanie elewacji; wymiana stolarki okiennej i drzwiowej; modernizacja instalacji c.w.u., i c.o.; modernizacja węzła c.o. i c.w.u.; montaż urządzeń wentylacji mechanicznej w starej sali gimnastycznej i sali tartanowej.
       Inwestycja realizowana jest w ramach projektu Termomodernizacja oświatowych obiektów użyteczności publicznej w Elblągu. W ramach projektu remontom poddano do tej pory SP nr 1, SP nr 15 i Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług. W kolejce oprócz Gimnazjum nr 5 czekają jeszcze Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 9.
       Oprócz prac polegających na ociepleniu w Gimnazjum nr 5 przeprowadzone zostaną także roboty budowlane polegające na: wykonaniu remontu części pomieszczeń w budynku gimnazjum, iglicy na dachu budynku gimnazjum i instalacji odgromowej; remoncie instalacji kanalizacji deszczowej; wykonaniu instalacji elektrycznych słaboprądowych i silnoprądowych, instalacji elektrycznej SASP oraz słaboprądowej CCTV; wykonaniu instalacji elektrycznej SASP; wykonaniu instalacji słaboprądowej CCTV.
      
       Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.
      
oprac. na podst. inf. Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dawno, dawno temu kończyłem tam edukacje na poziomie szkoły podstawowej. Była to trójka. Miłe wspomnienia. Inne tysiąclecie, niech jej ten nowy rok przyniesie zamierzane cele.
 • Nie zapomnijcie o zegarze może w końcu ruszy i będzie to lepszy czas dla szkoły ale ta iglica jest cos mało orginalna jeżeli to zabytek winna byc taka sama
 • Poremoncie proponuje szkołe i zegar podswietlić byłoby ładnie
 • Nie wiem który juz raz o tym czytam chyba trzeci, a termin konkretnego brak. Kiedyś nawet napisano, że remont wewnątrz już trwa i potem zamknięto szkołę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wróżbita(2012-12-21)
 • I nie zapomnijcie o iglicy która podlegała ochronie znaków geodezyjnych.
 • zburzyc to gimnazjum ostatniej szansy!!!!!1
 • Dawną "trójkę" a przed wojną "Jahn-Schule" ukończyło wielu uczniów którzy później dali o sobie znać jako biznesmeni, działacze samorządowi, politycy i naukowcy. Sporo dobrych sportowców wypuściła ta szkoła. W 1947 r. zakończył w tej szkole swoj. ą naukę Jürgen Haese. To obecnie znany dokumentalista niemiecki i choreograf, autor bardzo ciekawej książki - autobiografii "Verloren in Elbląg" /Zagubiony w Elblągu/. Jürgen Haese był w 2005 r. w Elblągu - w swoim rodzinnym mieście. Był też w ówczesnej "trójce". Dobrze się stało, że tak szkoła doczeka się wreszcie remontu a iglica wróci na jej dach. Zlikwidowana iglica była zbudowana z kloca drzewa (zmurszałego z upływem lat) i obita blachą.
 • W końcu wybrano lokalną firmę do realizacji prac budowlanych, a nie oszustów z niską ceną w przetargu i bajecznie wysoką sumą za prace dodatkowe, myśleć musi również nasz Ratusz !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_18118(2012-12-21)
 • Jaka firma z poza Elbląga wygra przetarg na remont panie Nowaczyk?
 • A co będzie w tym budynku po remoncie ? Obecnie w Gimnazjum nr 5 uczy się chyba coś około 150 uczniów. I do dla nich taki gmach ? W innych szkołach też uczniów ubyło i ubywa.
 • gimnazjum tam już na bank nie wróci:) wyremontują i oddadzą za 1zł jakiemuś kolesiowi
 • Czyżyk i s-ka kupi za zybla wyremontowany za miliony budynek i utworzy tam uniwersytet tańca i rozrywki swojego imienia
Reklama