UWAGA!

Gminy się kanalizują

Związek Gmin Zlewni Jeziora Druzno i Zalewu Wiślanego przystępuje do I etapu budowy kanalizacji sanitarnej dla siedmiu członków Związku – gmin Elbląg, Frombork, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo, Rychliki i Tolkmicko.

- Mamy nadzieję, że inwestycja ta przyśpieszy rozwój gospodarczy gmin i wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców – mówi Grzegorz Nowaczyk, wójt gminy Elbląg i jednocześnie przewodniczący Związku. – Ma ona również wielkie znaczenie dla ochrony terenów szczególnie cennych pod względem przyrodniczym, położonych w strefie ochronnej Rezerwatu Przyrody Jezioro Druzno oraz Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Będzie też oddziaływała pozytywnie na ochronę wód Zalewu Wiślanego oraz Morza Bałtyckiego.
     I etap obejmuje budowę kolektora głównego wraz z przyłączami w gminach: Markusy, Gronowo Elbląskie i Elbląg. Wstępny koszt jest szacowany na 12 milionów zł. - Jeszcze w tym miesiącu sporządzimy wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie o dofinansowanie projektu technicznego. W budżecie Związku na ten cel zabezpieczyliśmy 430 tys. zł – dodaje Grzegorz Nowaczyk.
     Mówi wójt gminy Elbląg Grzegorz Nowaczyk:
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie cieszcie się mieszkańcy z tej kanalizacji - bo to wiąże się nie tylko z ok. 110% wyższą comiesięczną opłatą za wodę i ścieki a także gmina ma niespodziankę dla każdego z Was - o tym pan wójt nie mówi - otóż opłata adiacencka, jednorazowa opłata od wzrostu wartości skanalizowanej działki, tzn. 50% różnicy wartości przed skanalizowaniem i po - tak duży procent, bo tyle uchwalili radni Gminy Elbląg - maksymalnie ile można było - bo nasi radni są bardzo hojni, sami ich wybraliśmy, możemy mieć pretensje tylko do siebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zorientowanyradny(2006-03-08)
 • spoko, lepiej było zostać przy szambach i studzienkach. Gratuluje panie "zorientowanyradny".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sołtys(2006-03-08)
 • tak to jest "zorientowanyradny" ze wojt i jego..... tylko czasami mowia prawde. Soltys, pomylko jedna - czytaj ze zrozumieniem. Kanaliza dla wioch jest potrzebna tylko dlaczego "przy okazji" ktos o czyms zapomina????
 • Nie martwmy sie chwilowymi amnezjami "milosciwie panujacego wraz ze swoja grupa", niedlugo wybory, znowy miodem i mlekiem splyna usta pana wojta i jego poplecznikow.
 • "kanaliza dla wioch" - cóż za poezja...Wielkomiejscy Panowie z metropolii - po co zajmujecie się sprawą nas, ,maluczkich..?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bratsołtysa(2006-03-08)
 • Ladnych mamy radnych w naszej gminie. Zorientowany jest zorientowany na Afryke, ale i tam nie s... sie gdzie popadnie. Juz na ciebie nie zaglosujemy.Miieszkam nad Zalewem i chce sie kapac w czystej wodzie!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZIELONY(2006-03-08)
 • ktos musi myslec braciesoltysa :) czyzby cie bolala sprawa twojego zamieszkania? Nie wstydz sie ;)
 • tylko czemu muszą mysleć o nas Ci, którzy odnoszą się do nas z pogardą? nie mamy lepszych myślicieli?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stryjecznyszwagierbratasołtysa(2006-03-08)
 • Drodzy dyskutanci! Opłata adiacencka jest naliczna od zwiększonej wartości nieruchomości i to jedynie w przypadku ich zbycia! Po co wprowadzać w błąd czytelników!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AntoniU.(2006-03-13)
 • Czy nie orientujecie się, gdzie można znaleźć treść tej uchwały? Może gdzies w internecie? Czy dotyczy ona wszystkich gmin nadzalewowych czy jednej konkretnej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pytanienaśniadanie(2006-03-14)
 • Jak to nie cieszcie się !? Przecież kanalizacja to podstawowa rzecz. Panie radny! My się cieszyć będziemy mimo Pańskiego czarnowidztwa w tej sprawie. Mimo ,że np. ja mieszkam w Elblągu. Cieszę się, że woda będzie czysta i że pan Kowalski czy Malinowski będą mogli w cywilizowany sposób pozbywać się tego, czego i tak pozbyć się muszą. I nie do rzeczki a do rury , a potem w oczyszczalni. A poza tym , jeśli mamy kusić turystów agroturystyką , to może sławojki pozostawmy tylko w formie ciekawostki historycznej. Proszę!
 • ale zorientowanyradny błysnął !!! brawo tępaku.
Reklama