UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Grunt przy Kilińskiego pod młotek

 
Elbląg, Grunt przy Kilińskiego pod młotek
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Po ostatniej sprzedaży działki przy ul. Malborskiej/Mielczarskiego za ponad 5 mln złotych pod zabudowę mieszkaniową, władze miasta chcą znaleźć chętnego inwestora na sąsiednią nieruchomość przy ul. Kilińskiego. W marcu 2020 roku się nie udało. Jak będzie teraz?

Działka przy ul. Kilińskiego ma powierzchnię prawie 0,4 hektara, jest uzbrojona w media komunalne, przeznaczona pod zabudowę usługową lub/i mieszkaniową, a jej wartość wyceniono na 674,5 tys. złotych (plus VAT). Nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego. Dzisiaj przebiega przez nią ścieżka, którą mieszkańcy Zatorza skracają sobie drogę w kierunku ul. Łódzkiej.

- Zabudowa nieruchomości winna nastąpić w oparciu o wydaną przez prezydenta Elbląga decyzję o warunkach zabudowy, uzyskaną przez nabywcę własnym staraniem i na własny koszt. Z uwagi na fakt, iż najbliższe sąsiedztwo nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa, jak również istniejąca zabudowa usługowa, nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługową i/lub mieszkaniową – czytamy w ogłoszeniu przetargowym na stronie Urzędu Miejskiego.

Licytacja działki odbędzie się 8 lutego 2021 roku. Zwycięzca przetargu będzie musiał rozpocząć inwestycję najpóźniej do 31 grudnia 2023 roku, a zakończyć do 31 grudnia 2025 roku.

Działka była już wystawiona na przetarg w marcu 2020 roku, a więc na początku pandemii koronawirusa, co mogło mieć wpływ na brak zainteresowania potencjanych inwestorów.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama